Sport.pl

Siatkarze Asseco Resovii w czołówce Ligi Światowej

Choć Polacy nie awansowali do turnieju finałowego Ligi Światowej, to jednak kilku zawodników te rozgrywki może zaliczyć do udanych. Wśród nich jest dwóch siatkarzy Asseco Resovii, którzy wyrośli na główne postacie kadry, co pokazują statystyki fazy grupowej Ligi Światowej.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLPrzypomnijmy, że Polacy znaleźli się w grupie ośmiu najsilniejszych drużyn rozgrywek. W swojej grupie zajęli jednak ostatnie, czwarte miejsce, dając się wyprzedzić Włochom, Iranowi i Brazylijczykom. Te trzy ekipy zagrają w Final Six, Polacy niestety nie. Nie były to jednak dla nich rozgrywki przegrane, przynajmniej dla kilku naszych siatkarzy.

Przede wszystkim z dobrej strony pokazał się rozgrywający Asseco Resovii Fabian Drzyzga, który po raz pierwszy miał okazję grać jako podstawowy zawodnik. Do tej pory występował mało, ale trener Stephane Antiga postawił na niego od początku sezonu. A ten wywiązał się ze swej roli bardzo dobrze, wygrywając przy okazji klasyfikację na najlepiej rozgrywającego siatkarza fazy grupowej w najsilniejszej grupie.Innym z graczy, który wypromował się, grając w Lidze Światowej, był kolejny z resoviaków, Rafał Buszek. Ten grał, zastępując odpoczywających czy kontuzjowanych Michała Winiarskiego, Michała Kubiaka i Bartosza Kurka. Zrobił to z dużym powodzeniem i teraz wymieniany jest jako jeden z faworytów do kadry na wrześniowe mistrzostwa świata, które odbędą się w Polsce. Pochodzący z Dębicy przyjmujący poprowadził naszą kadrę do zwycięstw np. nad Brazylią. I w nagrodę znalazł się bardzo wysoko w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych Ligi Światowej.

Buszek zajął 15. miejsce w rankingu na najlepiej punktującego gracza. Zdobył 112 punktów, najwięcej ze wszystkich Polaków, choć nie grał we wszystkich spotkaniach. W klasyfikacji najskuteczniej atakujących przyjmujący Asseco Resovii był piąty, z blisko 48-procentową skutecznością. Wśród zagrywających nasz siatkarz był 29. i 11. wśród broniących.

W rankingach znalazło się miejsce także dla środkowego Piotra Nowakowskiego, który wśród blokujących był 25. i 18. wśród serwujących. Wysoko w rankingu najlepiej broniących siatkarzy był także Fabian Drzyzga, który sklasyfikowany został na piątej pozycji.

Teraz Polacy mają kilka dni przerwy w treningach. Do zajęć wrócą później i będą szykować się do walki na mistrzostwach świata. A w składzie biało-czerwonych na tę imprezę może się znaleźć całkiem spora grupa siatkarzy Asseco Resovii.Więcej o:
POPULARNE
NAJNOWSZE
" /> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29] <div id= 
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN
  • Joanna Jędrzejczyk usunęła Joanna Jędrzejczyk usunęła "sępy". "Menedżer ukradł mi pieniądze, rozstałam się z narzeczonym"
  • Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska
  • Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski! Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski!