Sport.pl

Rywal Asseco Resovii w LM wzmacnia się. Graczem Jastrzębskiego Węgla

Holender Rob Bontje będzie w przyszłym sezonie występował w zespole Berlin Recycling Volleys, który jest rywalem wicemistrzów Polski - Asseco Resovii - w fazie grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLNiemcy wraz z czarnogórską Budvanską Rivijerą Budvą, słoweńskim ACH Volley Lubljana i Asseco Resovią zagrają w grupie C. Awans do kolejnej rundy uzyska najlepszy zespół, a szansę będzie miała także druga drużyna, o ile zgromadzi odpowiednią ilość punktów.

Zespół z Berlina będzie najgroźniejszym z rywali wicemistrzów Polski. W swoim składzie mają już przecież amerykańskich braci Shoji, reprezentantów swojego kraju, ich rodaka Scotta Touzinskyego, Australijczyka Paula Carola i Roberta Kromma. Do tego do zespołu dołączył już Christian Dunnes, a teraz znakomity holenderski środkowy Rob Bontje.Bontje na środku siatki ma zastąpić Serba Srecko Lisinaca, który był wypożyczony do Berlina z PGE Skry Bełchatów i teraz wraca do Polski. O miejsce w składzie będzie rywalizował z doskonale znanym w Polsce Słowakiem Tomasem Kmetem i Felixem Fisherem.

Holender do Niemiec przenosi się z Jastrzębskiego Węgla, gdzie grał w ostatnich sezonach, docierając m.in. do Final Four Ligi Mistrzów. Ma 33 lata.

Asseco Resovia z Berlin Recycling Volleys zmierzy się w trzeciej i czwartej kolejce rozgrywek, 3 i 17 grudnia.Więcej o: