Siatkarze Asseco Resovii grali w Lidze Światowej

Aż siedmiu siatkarzy wicemistrza Polski Asseco Resovii występowało w swoich reprezentacjach podczas weekendowych meczów Ligi Światowej. Niewielu miało jednak powody do zadowolenia.

Szczególnie chodzi tu o czwórkę reprezentantów Polski, którzy przegrali dwa razy z Iranem 1:3 i 0:3. W obu spotkaniach resoviacy byli jednak kluczowymi postaciami w naszym zespole.

W pierwszym pojedynku w wyjściowym składzie pojawili się Piotr Nowakowski, Dawid Konarski i Fabian Drzyzga. W trzecim secie na plac gry wszedł natomiast Rafał Buszek. Co ciekawe, wszyscy siatkarze Asseco Resovii (z wyjątkiem Drzyzgi) atakowali w tym spotkaniu z 50-procentową skutecznością. Nowakowski zdobył sześć punktów, a do ataków dołożył jeszcze blok i obronę. Konarski zaliczył 17 punktów, w tym dwa po blokach. Podbił pięć ataków rywali. Drzyzga z kolei zdobył asa i punkt po bloku, a do tego miał pięć obron. Rafał Buszek natomiast uzyskał cztery punkty, w tym jeden po asie. Miał cztery obrony.

W drugim pojedynku w pierwszej szóstce Polaków pojawiła się cała czwórka resoviaków. Znów w roli głównej wystąpił Konarski (15 pkt) i tym razem Buszek (14 pkt). Przyjmujący Asseco Resovii miał 54-procentową skuteczność ataku, a do tego zaliczył blok i trzy obrony. Konarski z kolei znów kończył co drugą piłkę, zaliczył też asa i blok.

Swoje w polu zagrywki zrobił też Piotr Nowakowski, który posłał dwa asy. W ataku skończył trzy piłki na pięć i zdobył łącznie pięć punktów. Jedno oczko po bloku dołożył rozgrywający Fabian Drzyzga, który jednak w trakcie meczu został zmieniony przez Łukasza Żygadłę.

Z kolei w starciu Serbów i Bułgarów pod siatką spotkało się dwóch siatkarzy z Rzeszowa. Więcej powodów do radości miał Serb Marko Ivović, którego reprezentacja wygrała dwukrotnie po 3:0. Nowy przyjmujący Asseco Resovii w pierwszym meczu nie zagrał, w drugim wszedł w trzecim secie i zdobył trzy punkty, w tym jeden po bloku. W każdym z meczów na boisku pojawiał się natomiast Nikołaj Penczew, który zdobył odpowiednio jeden i dwa punkty po skutecznych atakach.

Dobre chwile zaliczył też Amerykanin Paul Lotman, którego reprezentacja wygrała 3:2 w Rosji, by w kolejnym spotkaniu przegrać 0:3. Lotman w pierwszym spotkaniu wszedł na boisko w czwartym secie i został na nim też na zwycięskiego tie-breaka. Zdobył punkt po skutecznym ataku. Podobnie punktował też w kolejnym, przegranym meczu.

Drugie zwycięstwo w Lidze Europejskiej odnieśli natomiast siatkarze kadry B reprezentacji Polski, prowadzeni przez Andrzeja Kowala. W pierwszym meczu co prawda przegrali z Rumunami 2:3, ale w rewanżu wygrali już 3:1. W spotkaniach tych także wystąpiło kilku resoviaków.

W pierwszym meczu w wyjściowym składzie pojawili się Dawid Dryja oraz Michał Kędzierski, wypożyczony z Rzeszowa do Czarnych Radom. Pierwszy zagrał tylko dwa sety, później został zmieniony. Kędzierski rozgrywał niemal przez cały mecz, choć też na chwilę usiadł na ławce. Dryja zdobył cztery punkty (dwa po atakach, dwa po blokach), Kędzierski dwa (po asie i bloku). Całe spotkanie na libero rozegrał też nowy siatkarz Asseco Resovii Michał Żurek, który zaliczył 35-procentową skuteczność perfekcyjnego przyjęcia.

Na zmiany wchodził natomiast Michał Filip, który zdobył dwa punkty. W ataku miał jednak tylko 11-procentową skuteczność.

W drugim, zwycięskim pojedynku Dryja, Kędzierski i Żurek zagrali całe zawody. Filip wszedł tylko na krótką zmianę. Dryja zdobył dziewięć punktów przy 80-procentowej skuteczności ataku, Kędzierski trzy punkty (dwa po asach i jeden po bloku), a Żurek zanotował 56-procentowe przyjęcie.