Sport.pl

Liga Mistrzów. Dobre losowanie siatkarzy Asseco Resovii

Niemcy z Berlin Recycling Volleys, Słoweńcy z ACH Volley Lubljana i Czarnogórcy z Budvanskiej Rivijery Budva będą rywalami siatkarzy wicemistrza Polski Asseco Resovii w przyszłym sezonie rozgrywek w Lidze Mistrzów.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLLosowanie, które w piątek odbyło się w Wiedniu, po raz kolejny okazało się szczęśliwe dla resoviaków, podobnie jak przed rokiem. Asseco Resovia trafiła do jednej z łatwiejszych grup, choć każdy z rywali nie należy do słabeuszy. Rzeszowianie na szczęście uniknęli dużo mocniejszych zespołów z Turcji i Rosji. Na Włochów trafić nie mogli, bowiem byli losowani z jednego koszyka.

Mogli natomiast znaleźć się choćby w grupie E, która bez wątpienia będzie "grupą śmierci". Zagrają tam Włosi z Cucine Lube Treia, Turcy z Fenerbahce Stambuł, Francuzi z Paris Volley i obrońca tytuły Lokomotiv Biełgorod z Rosji. Mocna będzie też grupa G z włoską drużyną Sir Safety Perugia, tureckim Halkbankiem Ankara, francuskim Tours VB i belgijskim Noliko Maaseik.Asseco Resovia zagra jednak w dość wyrównanej grupie, której będzie faworytem. Musi jednak uważać, bo w minionym sezonie dwukrotnie przegrała z rywalami z Czarnogóry. W przeszłości mierzyła się też z ACH Volley, ale z tych pojedynków wychodziła zazwyczaj zwycięsko. Zespół z Berlina w poprzednim sezonie, podobnie jak Budva awansował z grupy, pokonując w niej m.in. włoskie Trentino.

Rozgrywki grupowe w Lidze Mistrzów rozpoczną się 4 listopada i potrwają do 27 stycznia. Play-offy rozegrane zostaną w lutym, a awansują do nich zwycięzcy siedmiu grup oraz sześć zespołów z drugich miejsc. Z tego grona też wybrany zostanie organizator turnieju Final Four, który odbędzie się końcem marca.

Wyniki losowania Ligi Mistrzów

Grupa A: Copra Elior Piacenza (Włochy), Knack Roeselare (Belgia), Tomis Constanta (Rumunia), Dragons Lugano (Szwajcaria)

Grupa B: Jastrzębski Węgiel, Lokomotiv Nowosybirsk (Rosja), CAI Teruel (Hiszpania), Marek-Union Ivkoni Dupnitsa (Bułgaria)

Grupa C: Asseco Resovia, Berlin Recycling Volleys (Niemcy), ACH Volley Lubljana (Słowenia), Budvanska Rivijera Budva (Czarnogóra).

Grupa D: Zenit Kazań (Rosja), VfB Friedrichshafen (Niemcy), Olympiakos Pireus (Grecja), Posojilnica AICH/DOB (Austria)

Grupa E: Cucine Lube Treia (Włochy), Fenerbahce Stambuł (Turcja), Paris Volley (Francja), Belogorie Biełgorod (Rosja)

Grupa F: PGE Skra Bełchatów, Precura Antwerp (Belgia), Hypo Tirol Innsbruck (Austria), Jihstroj Ceske Budejovice (Czechy)

Grupa G: Sir Safety Perugia (Włochy), Halkbank Ankara (Turcja), Tours VB (Francja), Noliko Maaseik (Belgia).Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Joanna Jędrzejczyk usunęła Joanna Jędrzejczyk usunęła "sępy". "Menedżer ukradł mi pieniądze, rozstałam się z narzeczonym"