CEV zmieniła terminarz Ligi Mistrzów. Problem Asseco Resovii i... Developresu

Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) podała nowy terminarz spotkań w Lidze Mistrzów, w której po raz trzeci z rzędu zagrają siatkarze Asseco Resovii. Zmiany kolidują z terminarzem ligowym nie tylko wicemistrzów Polski, ale też siatkarskiej drużyny kobiet Developresu Rzeszów.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLAsseco Resovia i Developres Rzeszów od przyszłego sezonu dzielić będą w Rzeszowie halę Podpromie. Tylko ten obiekt w mieście spełnia wymogi, jeśli chodzi o rozgrywki PlusLigi i Orlen Ligi. I tutaj pojawia się problem. Mecze obu drużyn zarówno w lidze, jak i występy w europejskich pucharach rzeszowskich siatkarzy kolidują ze sobą terminami. - Zbieżne były już ligowe kalendarze PlusLigi i Orlen Ligi - mówi dyrektor sportowy Asseco Resovii Jarosław Gutowski. Wówczas pokrywało się ze sobą aż siedem kolejek. Dlatego m.in. w tej sprawie przedstawiciele obu zespołów mieli rozmawiać w środę w rzeszowskim ratuszu z wiceprezydentem Stanisławem Sienko. Wizytę jednak trzeba było przełożyć, bo dzień wcześniej do klubu Asseco Resovii Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) przysłała... nowy terminarz Ligi Mistrzów. A w nim kilka spotkań koliduje ze sobą, szczególnie jeśli chodzi o fazę play-off PlusLigi. - Dzwoniliśmy już do władz PlusLigi w tej sprawie. Mają się ustosunkować i nanieść zmiany. Czekamy zatem na nowy rozkład gier PlusLigi, który będzie dostosowany do kalendarza CEV - tłumaczy Gutowski i po chwili dodaje. - Wtedy dopiero będziemy mogli ustalić coś z Developresem pod kątem ich terminarza. Zajmiemy się tym w lipcu, bo 27 czerwca jest losowanie Ligi Mistrzów w Wiedniu - zaznacza dyrektor sportowy Asseco Resovii.

Według nowego kalendarza CEV pierwsze spotkania fazy grupowej Ligi Mistrzów zaplanowano na początek listopada (4-6.11). Ostatnia kolejka odbędzie się natomiast końcem stycznia (27.01.2015). Faza pucharowa rozpocznie się nie 4 marca, a prawie miesiąc wcześniej (10-12.02). W marcu rozegrany zostanie natomiast Final Four tych rozgrywek.