Sport.pl

Jest terminarz PlusLigi. Asseco Resovia zacznie z beniaminkami

Wyjazdowym spotkaniem z MKS Cuprum MUNDO Lubin rozpoczną kolejny sezon w PlusLidze siatkarze Asseco Resovii. Pierwsze hitowe spotkania rozegrają jeszcze w październiku.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL



PlusLiga w kolejnym sezonie będzie większa o dwa zespoły. Liczyć będzie ich aż 14, a rozgrywki wydłużą się o kolejne dwie kolejki. Siatkarze nowy sezon rozpoczną tydzień wcześniej niż planowano, bo już 4 października. Aż siedem z 26 kolejek rozegranych zostanie w środy, a runda zasadnicza zakończy się 14 lutego. Cztery dni później rozpoczną się już play-offy, które w pierwszej rundzie grane będą tym razem do dwóch zwycięstw. Walka o medale toczyć się będzie po staremu, choć tym razem zespoły będą się po każdym meczu przenosić do innej hali i zmieniać gospodarza, tak jak we Włoszech. Sezon ma się zakończyć najpóźniej 2 maja.

W międzyczasie, 21 i 22 lutego, odbędzie się turniej finałowy Pucharu Polski.



Wracając jednak do rozgrywek w PlusLidze, to wicemistrzowie Polski, Asseco Resovia, rozpoczną sezon podobnie jak rok temu, starciem z jedną z dwóch nowych drużyn. Na początek resoviacy zmierzą się na wyjeździe z MKS Cuprum MUNDO Lubin, gdzie gra m.in. były reprezentant Polski Łukasz Kadziewicz. Później w przeciągu ośmiu dni podopieczni Andrzeja Kowala trzykrotnie zagrają u siebie, kolejno z BBTS-em Bielsko-Biała, MKS-em Banimexem Będzin i Jastrzębskim Węglem (18 października). Ten ostatni mecz będzie pierwszym z hitowych dla wicemistrzów Polski.

Kolejny czeka ich już cztery dni później, 22 października z Zaksą w Kędzierzynie-Koźlu. Starcie mistrza kraju PGE Skry Bełchatów z wicemistrzem zaplanowano na ostatnią kolejkę pierwszej rundy, 29 listopada w Bełchatowie. Rewanż w Rzeszowie odbędzie się 14 lutego.

W pierwszej rundzie rzeszowianie zagrają we własnej hali siedem razy, na wyjeździe sześć. Trzy spotkania w Rzeszowie rozegrane zostaną w środku tygodnia.

Terminarz meczów Asseco Resovii:



KolejkaMeczDataRewanż
1.MKS Cuprum MUNDO Lubin - Asseco Resovia4.10.20146.12.2014
2.Asseco Resovia - BBTS Bielsko-Biała11.10.201413.12.2014
3.Asseco Resovia - MKS Banimex Będzin15.10.201420.12.2014
4.Asseco Resovia - Jastrzębski Węgiel18.10.201428.12.2014
5.Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia22.10.201403.01.2015
6.Asseco Resovia - Indykpol AZS Olsztyn25.10.201410.01.2015
7.AZS Politechnika Warszawska - Asseco Resovia29.10.201417.01.2015
8.Asseco Resovia - Cerrad Czarni Radom8.11.201421.01.2015
9.Effector Kielce - Asseco Resovia12.11.201424.01.2015
10.Asseco Resovia - Transfer Bydgoszcz15.11.201431.01.2015
11.Lotos Trefl Gdańsk - Asseco Resovia22.11.20144.02.2015
12.Asseco Resovia - AZS Częstochowa26.11.20147.02.2015
13.PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia29.11.201414.02.2015


Więcej o: