Sport.pl

Dziesięć lat Asseco Resovii w PlusLidze. Tak było wcześniej [STARE ZDJĘCIA]

W kwietniu minęło dokładnie 10 lat od awansu siatkarzy z Rzeszowa do siatkarskiej ekstraklasy. Wcześniej jednak wiodło się im różnie.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL



Z okazji dziesięciolecia gry Asseco Resovii w ekstraklasie rozpoczynamy na rzeszow.sport.pl cykl wspomnień połączony z bogatymi galeriami zdjęć z tego okresu. Zanim jednak jeszcze awans i występy w Polskiej Lidze Siatkówki, a później PlusLidze garść wspomnień.

Po sukcesach w latach 70. i niezłych latach 80. przyszła zapaść. Resoviacy na długo utkwili w Serii B, czyli odpowiednikowi dzisiejszej I ligi. Raz było nawet gorzej, bowiem w sezonie 2001/2002 zespół spadł do drugiej ligi. Na szczęście pobyt w tej klasie rozgrywkowej nie trwał długo, bo tylko jeden sezon. Później rozpoczął się marsz w górę, z II ligi, do pierwszej i wreszcie do ekstraklasy.

W międzyczasie - trzeba zaznaczyć - Resovia na chwilę zniknęła całkowicie z siatkarskiego świata. Siatkarze występowali bowiem pod nazwą AKS m-Punkt Rzeszów. Na szczęście niedługo.



Swoje mecze resoviacy w tym czasie rozgrywali w hali ROSiR-u, gdzie obecnie grają młodzi zawodnicy klubu. A na pojedynki przychodziło dużo mniej osób niż teraz chodzi na treningi siatkarzy w hali Podpromie.

Na zdjęciach z tego okresu zobaczyć możemy zespół z sezonu 1999/2000, gdy prowadził go trener Marek Bernat, a drugim trenerem był Artur Łoza, obecny szkoleniowiec drużyn młodzieżowych w klubie. Na boisku wtedy występowali ukraiński rozgrywający Oleg Szelest, Andrzej Kowal, Bogumił Włodyka, Tomasz Jędryassek, Tomasz Kamuda, Sławomir Szczygieł, Piotr Podpora, Daniel Pająk, Robert Kopciński, Jarosław Zych i Marek Wilk. Tym składem resoviacy awansowali do najlepszej czwórki ligi, ale awansu nie osiągnęli.

Kolejna porcja zdjęć pochodzi z sezonu 2001/2002, w którym zespół wygrał zaledwie dwa spotkania, zajął dziesiąte miejsce i spadł z ligi. Przed sezonem zespół stracił Sławomira Szczygła, Tomasza Kamudę i Andrzeja Kowala, który miał problemy ze zdrowiem. Do zespołu dołączyło kilku nowych graczy, a trenerem został Marek Karbarz. I to był ostatni słabszy sezon rzeszowskich siatkarzy. Ciekawostką jest to, że wtedy jeszcze siatkarze grali białymi piłkami, co widać zresztą na zdjęciach.

Kolejna porcja zdjęć z kolejnych sezonów już w następnym tygodniu.



Więcej o:
POPULARNE
NAJNOWSZE
" /> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29] <div id= 
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
 • Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN
 • Joanna Jędrzejczyk usunęła Joanna Jędrzejczyk usunęła "sępy". "Menedżer ukradł mi pieniądze, rozstałam się z narzeczonym"
 • Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska
 • Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski! Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski!
 • Komentarze (2)
  Dziesięć lat Asseco Resovii w PlusLidze. Tak było wcześniej [STARE ZDJĘCIA]
  Zaloguj się
  • kongeros

   Oceniono 8 razy -4

   10 lat Asseco Resovii i żadnego wychowanka w składzie - sukces !!

  • swiniak666

   Oceniono 5 razy -5

   kangeros:

   zaprzęgaj babę w płóg i w pole, szkoda ze wam z uni internet za darmo daja :(

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX