Asseco Resovia ma MVP Młodej Ligi. Choć nie grał u nich

Aleksander Śliwka został najbardziej wartościowym graczem Młodej Ligi w tym sezonie. Przyjmujący SMS-u Spała od trzech lat jest graczem Asseco Resovii.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLCo ciekawe, Śliwka w rozgrywkach juniorskich walczył w barwach AKS-u Rzeszów, z którym sięgnął po mistrzostwo Polski. W Młodej Lidze grał jednak w SMS-ie Spała, gdzie z kolei się uczył. W tym roku kończy jednak szkołę i zmierzy się już z dorosłą siatkówką.

Ostatni sezon w wieku juniorskim wypadł młodemu przyjmującemu znakomicie. Oprócz mistrzostwa Polski juniorów z AKS-em Rzeszów wywalczył też mistrzostwo Młodej Ligi z SMS-em Spała, zostając wybierany dwukrotnie na MVP meczów finałowych, w których zespół ze Spały mierzył się z... Asseco Resovią.

Łącznie Śliwka siedem razy był wybierany na najlepszego zawodnika meczu w Młodej Lidze. Łącznie zdobył w niej 301 punktów. Najwięcej, aż 36, w wygranym 3:2 spotkaniu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.Przez cały sezon Śliwka atakował ze skutecznością ponad 50-procentową, do tego zaliczył 17 asów i 23 bloki. W przyjęciu perfekcyjnym miał 26-procentową skuteczność.

W przyszłym sezonie Śliwka, mimo ważnego kontraktu, nie zagra jednak w Asseco Resovii. Zostanie wypożyczony, by ogrywać się i zbierać kolejne doświadczenie. O młodego przyjmującego starało się wiele klubów, m.in. z Belgii i Włoch. Wychowanek Spartakusa Jawor jest jednak najbliżej gry w PlusLidze, w klubie ze środka tabeli, gdzie będzie miał okazję do wielu występów. Na razie jednak są to informacje nieoficjalne, a ostateczna przynależność klubowa młodego siatkarza powinna wyjaśnić się w najbliższych dniach.