Pięciu siatkarzy Asseco Resovii zagra z Brazylią

W składzie reprezentacji Polski, która w najbliższych dniach w Brazylii rozpocznie zmagania w Lidze Świtowej, znalazło się aż pięciu siatkarzy wicemistrza Polski Asseco Resovii.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLPolacy zagrają 29 i 30 maja z Brazylijczykami, którzy od dwóch porażek z Włochami rozpoczęli tegoroczne rozgrywki Ligi Światowej. Z Polakami nie powinni mieć jednak większych problemów, bowiem ci udają się w mocno rezerwowym składzie.

W porównaniu z kadrą, która w weekend wywalczyła awans na mistrzostwa Europy, w składzie biało-czerwonych brakuje niemal całej podstawowej szóstki. Trener Stephane Antiga dał odpocząć swoim podstawowym zawodnikom. W ich miejsce pojawiło się kilku graczy z szerokiej kadry.

Wśród nich jest rozgrywający Fabian Drzyzga, atakujący Dawid Konarski, przyjmujący Rafał Buszek, środkowy Łukasz Perłowski i libero Krzysztof Ignaczak, wszyscy z Asseco Resovii. Dla Buszka i Perłowskiego będzie to okazja do debiutu w reprezentacji Polski.