Siatkarze Asseco Resovii grali w Lidze 安iatowej i eliminacjach

Pi璚iu siatkarzy wicemistrza Polski Asseco Resovii broni這 w weekend barw swoich reprezentacji narodowych. Trzech gra這 w Lidze 安iatowej, dw鏂h w eliminacjach do mistrzostw Europy.

Chcesz wiedzie wszystko o Asseco Resovii? Wejd na RZESZOW.SPORT.PL

O awans do mistrzostw Starego Kontynentu walczyli m.in. Polacy, kt鏎zy rywalizowali w S這wenii. W pierwszy dzie przegrali 2:3 z gospodarzami, ale kolejne dwa spotkania z υtw i Macedoni wygrywali po 3:0 i pewnie awansowali na mistrzostwa.

W spotkaniu ze S這weni zagra這 dw鏂h graczy Asseco Resovii. Spotkanie na rozegraniu rozpocz掖 Fabian Drzyzga, ale od trzeciego seta ogl康a mecz ju z boku. Od pocz徠ku gra te Piotr Nowakowski, kt鏎y na 豉wce wyl康owa dopiero pod koniec meczu. Do tego momentu doby 11 punkt闚, z czego a siedem blokiem.

W drugim pojedynku z υtw Drzyzga nie wszed na boisko, a Nowakowski rozegra ca貫 spotkanie. Zdoby pi耩 punkt闚, cztery w ataku i jeden zagrywk. W ataku sko鎍zy wszystkie cztery zbicia.

Z kolei w starciu z Macedoni ca造 mecz gra Drzyzga, kt鏎y uzyska dwa punkty po asach. Nowakowski wyst徙i tylko w pierwszym secie, zaliczy dwa bloki i jeden skuteczny atak.

W Lidze 安iatowej grali natomiast Bu貪ar Niko豉j Penczew, Amerykanin Paul Lotman i Niemiec Jochen Schops. Dw鏂h pierwszych zmierzy這 si w bezpo鈔ednich pojedynkach. Dwukrotnie g鏎 byli Amerykanie, kt鏎zy wygrali w Bu貪arii 3:2 i 3:1.

Lotman i Penczew grali jednak ma這, wchodzili tylko na zmiany. Amerykanin nie zdoby 瘸dnego punktu, Penczew dwa razy po punkcie.

Wi璚ej gra Schops, kt鏎y ze swoj reprezentacj dwukrotnie ogra Japoni 3:0 i 3:2. W pierwszym pojedynku atakuj帷y Asseco Resovii zdoby 11 punkt闚, maj帷 50 procent skuteczno軼i w ataku i jednego asa. Dzie p騧niej uzyska 13 punkt闚, przy 46-procentowej skuteczno軼i ataku i jednym bloku.