Fani Asseco Resovii mistrzami Polski! Bez straty seta

- Byliście lepsi od nas - mówił o kibicach dla AssecoResoviaTV czeski rozgrywający Asseco Resovii Lukas Tichacek. I ci udowodnili to także na parkiecie. Wygrali mistrzostwa Polski klubów kibica, które odbywają się w Bełchatowie.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLTichacek odnosił się oczywiście do atmosfery w hali Podpromie i tego, że fani Asseco Resovii jeździli za nimi na każde spotkanie. Teraz te słowa nabierają jednak dodatkowego znaczenia. Asseco Resovia bowiem została wicemistrzem Polski, a kibice zdobyli mistrzostwo.

Fani ze Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Siatkowej Resovia rywalizowali z innymi ekipami podczas turnieju w Bełchatowie. W czterech meczach nie stracili nawet seta, a tylko w dwóch partiach pozwolili rywalom na zdobycie 20 punktów lub więcej. Zespół SSPS Resovia pokonał po 2:0 (grano do dwóch wygranych setów) ZAKSĘ Kędziedzyn-Koźle, BBTS Bielsko-Biała, Skrę Bełchatów i Politechnikę Warszawską. Ten ostatni mecz był zresztą najbardziej zacięty. Warszawianie przegrali do 22 i 17.

Skład złotej drużyny SSPS Resovia:

Jarek Mularz (kapitan), Maciej Etgens(libero), Maciej Mierzwa, Mateusz Jaksan, Radosław Bacza, Dominik Buda, Bartosz Buda, Tomasz Ziobro, Mateusz Moskwa.