Tichacek i Lotman podsumowują sezon: "Byliście lepsi od nas" [WIDEO]

- Mogę powiedzieć, że ten sezon był kompletnie nieudany. Nic nie wygraliśmy - mówi Lukas Tichacek, rozgrywający wicemistrza Polski Asseco Resovii, w rozmowie z AssecoResoviaTV.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLNa sam koniec sezonu AssecoResoviaTV namówiła dwóch siatkarzy na podsumowania. Jednym z nich był czeski rozgrywający, który był zawiedziony sezonem. - Pozytywy to może wygrana runda zasadnicza. Byliśmy pierwsi, tylko nic z tego nie było - tłumaczył Tichacek, przypominając wcześniejsze lata, gdy resoviacy atakowali z niższego miejsca i zdobywali mistrzostwo Polski.

Więcej optymizmu, jak zwykle, miał Amerykanin Paul Lotman. - Może nie wszystko po drodze wyszło, ale jest wiele pozytywów, i jestem zadowolony z wyniku końcowego - mówił przyjmujący, który był bliski odejścia z klubu. - Rozmawiałem z działaczami miesiąc przed zakończeniem ligi. Klub pozwolił mi odejść, jeśli chcę, ale kiedy na początku półfinałów z ZAKSĄ kontuzji doznał Alek [Achrem - przyp. red.], dostałem swoją szansę i klub był zadowolony z mojej gry. Po sezonie działacze powiedzieli mi, że wciąż jestem potrzebny i chcą żebym został - wspomina Lotman i dodaje: - To nie była łatwa decyzja, bo nie mam gwarancji, że będę grał, tym bardziej że przychodzi Marko Ivović, wraca Rafał Buszek. Jestem jednak szczęśliwy, że tu zostałem.

Obaj siatkarze podziękowali też kibicom. - Byliście lepsi od nas - powiedział Tichacek.