Trzy polskie drużyny w Lidze Mistrzów. A finał w... kwietniu

Miesiąc później niż w poprzednich latach poznamy zwycięzcę siatkarskiej Ligi Mistrzów. W rozgrywkach, w których wystąpią trzy polskie zespoły, m.in. Asseco Resovia, zaszły spore zmiany, jeśli chodzi o kalendarz gier.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLMimo szumnych zapowiedzi rewolucji rozgrywek te nie zostaną zbytnio zmienione. Nadal w męskiej Lidze Mistrzów występować będzie 28 drużyn podzielonych na siedem grup po cztery zespoły, a w tym trzy z Polski: PGE Skra Bełchatów, Asseco Resovia i Jastrzębski Węgiel. Każdy z naszych klubów trafi do innej grupy, a rywali poznają końcem czerwca, podczas losowania.

Zasady będą podobne jak w roku ubiegłym. Do play-off awansują zwycięzcy grup i pięć najlepszych drużyn z drugich miejsc, a tak naprawdę sześć, bo z grona zespołów grających w play-off wybrany zostanie gospodarz Final Four. Play-off będą dwurundowe, tak samo w poprzednim sezonie.

Inaczej niż ostatnio ułożono kalendarz. Wszystko przez to, że spotkania męskiej i żeńskiej Ligi Mistrzów mają się przeplatać, a nie być rozgrywane w jednym terminie. Pierwsze mecze grupowe ruszą więc 5 listopada i potrwają do 10 lutego. W minionych rozgrywkach w lutym grano już drugą rundę play-off. Losowanie drugiej fazy odbędzie się 12 lutego.

Teraz faza pucharowa rozpocznie się 4 marca, a druga runda zostanie rozegrana na przełomie marca i kwietnia. Final Four zaplanowano dopiero na 18 i 19 kwietnia, czyli wtedy, gdy w większości lig krajowych trwają finałowe mecze. Gospodarz turnieju finałowego znany będzie w momencie losowania par fazy play-off.