Czterech siatkarzy Asseco Resovii w kadrze B

Czterech siatkarzy Asseco Resovii znalazło się w osiemnastoosobowej kadrze B reprezentacji Polski na Ligę Europejską 2014.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLTrener Andrzej Kowal, który na co dzień jest szkoleniowcem wicemistrzów Polski Asseco Resovii, w środę ogłosił osiemnastoosobową kadrę reprezentacji Polski B na rozgrywki Ligi Europejskiej w 2014 roku. Powołania otrzymało czterech siatkarzy rzeszowskiego zespołu: przyjmujący Michał Filip z drugiej drużyny Asseco Resovii oraz rozgrywający Michał Kędzierski, wypożyczony w ostatnim sezonie do Czarnych Radom. Na zgrupowaniu, które rozpocznie się 19 maja w Szczyrku, stawić się mają też dwaj zawodnicy z pierwszego zespołu: środkowy Dawid Dryja i libero Michał Żurek.

Oprócz wspomnianych siatkarzy w sztabie szkoleniowym biało-czerwonych znaleźli się Michał Mieszko-Gogol - statystyk Asseco Resovii, który będzie asystentem Kowala, oraz Andrzej Zahorski, drugi asystent, podobnie jak w rzeszowskim zespole odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne.

Kadra B to zaplecze pierwszej reprezentacji. Mają w niej grać głównie młodzi polscy zawodnicy, którzy za rok mogliby rywalizować w mistrzostwach świata do lat 23, nowej imprezie w kalendarzu światowej federacji (FIVB). Teraz ich celem będzie ogrywanie się w Lidze Europejskiej.

Kadra:

Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Jakub Wachnik, Michał Filip, Sławomir Stolc, Wojciech Ferens, Łukasz Kaczmarek (II liga)

Atakujący: Michał Kaczyński, Maciej Muzaj, Bartłomiej Bołądź

Rozgrywający: Michał Kędzierski, Nikodem Wolański, Przemysław Stępień

Środkowi: Mateusz Bieniek, Jan Nowakowski, Dawid Dryja, Piotr Hain

Libero: Adam Kowalski i Michał Żurek