Siatkarze Asseco Resovii na zgrupowaniu kadry: "Dzięki Spale są medale"

Od poniedziałku w Spale polscy siatkarze przygotowują się do Turnieju Kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy. Wśród 20 zawodników jest szóstka reprezentantów z wicemistrzów Polski Asseco Resovii.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLSelekcjoner reprezentacji Polski Stephan Antiga z drużyny Asseco Resovii powołał sześciu siatkarzy Asseco Resovii. Wśród 20 wybrańców francuskiego szkoleniowca z ekipy wicemistrzów Polski znaleźli się: rozgrywający Fabian Drzyzga, atakujący Dawid Konarski, dwójka środkowych Łukasz Perłowski i Piotr Nowakowski, libero Krzysztof Ignaczak oraz przyjmujący Rafał Buszek, który wraca do Rzeszowa po wypożyczeniu z AZS-u Olsztyn.

Jednym z pierwszych, który stawił się w ośrodku w Spale, gdzie przygotowywać się będą biało-czerwoni, był Konarski. Atakujący Asseco Resovii w rozmowie z serwisem siatkarskaligatv podkreślił, że w najbliższych miesiącach grania będzie bardzo dużo. "Grania wystarczy dla każdego. Ten sezon jest ciężki, ale myślę że damy radę. Większość przyzwyczajona jest do takiego grania. Byle by tylko zdrowie dopisało" - powiedział Konarski.

Polacy w Spale przygotowywać się będą do Turnieju Kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy. W dniach 16-18 maja odbędzie się on we Wrocławiu. Tydzień później Polacy zagrają w Ljubljanie. Rywalami biało-czerwonych będą Słowenia, Łotwa oraz zwycięzca I fazy kwalifikacji z grupy III, w której zagrają: Szwecja, Gruzja, Macedonia oraz Azerbejdżan.

Następnie Polaków czekają rozgrywki Ligi Światowej oraz rozpoczynające się z końcem sierpnia mistrzostwa świata w Polsce. - "Najpierw skupiamy się na eliminacjach, które zbliżają się wielkimi krokami. Na mistrzostwach świata można się będzie skoncentrować później" - dodał Konarski, któremu nie brakuje optymizmu przed ważnymi turniejami.

Podobnie zresztą jak Ignaczakowi, libero Asseco Resovii, który przed wyjazdem do Spały przedłużył kontrakt z wicemistrzami Polski. - "Dzięki Spale są medale. Mam nadzieję, że to hasło zabrzmi po raz kolejny w tym roku" zaznaczył dla siatkarskaligatv Ignaczak.

Na debiut w reprezentacji czeka z kolei inny zawodnik rzeszowskiej drużyny Rafał Buszek, który po świetnym sezonie w Olsztynie powrócił z wypożyczenia do Asseco Resovii. - "Do debiutu podchodzę spokojnie. Mam nadzieję, że dostanę szansę. Pomysł przeniesienia do Olsztyna był strzałem w dziesiątkę. Jestem zadowolony z tego sezonu. Ugraliśmy więcej niż sto procent. Grałem bardzo dużo, czyli tak jak zakładałem" - podkreślił w rozmowie z siatkarskaligatv Buszek. Przyjmujący już wcześniej powoływany był do szerokiej kadry, kiedy selekcjonerem biało-czerwonych był Daniel Castellani. - Od tego czasu sporo już minęło. Wtedy po kilku tygodniach udałem się na kadrę B, z którą pojechałem na Uniwersjadę do Belgradu - dodał Buszek, który pokój na zgrupowaniu dzielił będzie z innym siatkarzem Asseco Resovii - Perłowskim.