Środkowy odchodzi z Asseco Resovii: "Zadecydowały względy sportowe"

Grzegorz Kosok to kolejny siatkarz, który po zakończonym niedawno sezonie PlusLigi opuszcza zespół Asseco Resovii. Środkowy przenosi się do Jastrzębskiego Węgla.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLGrzegorz Kosok trafił do Asseco Resovii w 2009 roku z Jadaru Radom. Przez pięć sezonów zdobył z rzeszowskim zespołem dwa złote, srebrny oraz brązowy medal mistrzostw Polski. Do tego dorobku dołożył jeszcze srebrny krążek Pucharu CEV. - "To prawda, opuszczam Resovię, której zawdzięczam bardzo dużo, spędziłem w niej bowiem najlepszy okres w mojej sportowej karierze. Będę ten klub oraz ludzi, z którymi pracowałem, kolegów, z którymi grałem, wspominał bardzo mile. O tym, że odchodzę zadecydowały wyłącznie względy sportowe. Chciałbym spróbować czegoś nowego, czegoś, co doda mi pozytywnego "kopa", pozwoli wrócić do takiej formy, którą prezentowałem jeszcze nie tak dawno" - powiedział Polskiej Agencji Prasowej Kosok, który w nowym sezonie będzie bronił barw Jastrzębskiego Węgla. Tam na środku ataku zastąpić ma Belga Simona van de Voorde.

Kosok to trzeci zawodnik, który po sezonie żegna się z wicemistrzami Polski. Wcześniej klub opuścili Wojciech Grzyb i Peter Veres. W rzeszowskim zespole zostaje natomiast libero Krzysztof Ignaczak. Z wypożyczeń wracają Rafał Buszek (ostatnio AZS Olsztyn) i Dawid Dryja (Effector Kielce). Pierwszym, nowym nabytkiem jest libero Michał Żurek, który w minionym sezonie grał w Olsztynie.