Dwóch libero w Asseco Resovii. Ignaczak zostaje, Żurek podpisał

Dwóch znakomitych graczy na pozycji libero będzie w następnych dwóch sezonach występować w ekipie Asseco Resovii. Kontrakt z klubem przedłużył Krzysztof Ignaczak, a dwuletnią umowę podpisał także Michał Żurek.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLIgnaczak w Rzeszowie gra już od siedmiu lat. Brał udział we wszystkich sukcesach obecnej Resovii. Zdobył z nią dwa złote medale mistrzostw Polski, ale w poprzednim sezonie miał problemy z kontuzjami. Zabrakło go choćby w decydujących meczach ćwierćfinałowych w Lidze Mistrzów z Jastrzębskim Węglem. - Nigdy nie dowiemy się, co by było, gdybym zagrał w tych spotkaniach - mówił później Ignaczak. Z konieczności zastępowali go Bułgar Nikołaj Penczew i młody Mateusz Masłowski. Choć zagrali poprawnie, to jednak nie byli w stanie zastąpić "Igły".

36-letniemu siatkarzowi, który obecnie przebywa na zgrupowaniu kadry Polski w Spale, w tym sezonie kończył się kontrakt. Ignaczak zdecydował się go przedłużyć na kolejne dwa sezony.Teraz nie będzie jednak jedynym libero w Rzeszowie. Do wicemistrzów Polski, zgodnie z naszymi zapowiedziami, dołączył bowiem Michał Żurek z AZS-u Olsztyn. To jeden z najbardziej obiecujących graczy na tej pozycji. Wielu specjalistów od siatkówki upatrywało dla niego nawet miejsca w kadrze Polski.

Żurek ma 26 lat i urodził się w Kędzierzynie-Koźlu. Jako 17-latek przeniósł się do Maratonu Świnoujście, a później grał jeszcze w MOS-ie Wola Warszawa. W sezonach 2009-2011 grał w Treflu Gdańsk, z którym awansował do PlusLigi. Później przez sezon występował w Farcie Kielce, a ostatnie dwa lata spędził w Olsztynie. Ma 182 cm wzrostu.

Duet libero w Asseco Resovii ma grać naprzemiennie. Wstępny plan jest taki, że w pierwszym sezonie Ignaczak ma grać więcej, a w drugim wprowadzać Żurka do podstawowego składu.

Żurek to pierwszy nowy gracz, który zasilił szeregi wicemistrzów Polski. Wcześniej klub poinformował o powrocie do Rzeszowa wypożyczonych wcześniej Dawida Dryi i Rafała Buszka. Z zespołu odeszli natomiast Wojciech Grzyb i Węgier Peter Veres. Umowy z klubem nie przedłużył też Grzegorz Kosok.