Michał Żurek w Asseco Resovii? Wraca Buszek

Michał Żurek może w przyszłym sezonie bronić barw wicemistrzów Polski - Asseco Resovii. Do rzeszowskiej drużyny po rocznym wypożyczeniu wraca natomiast Rafał Buszek.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL- Wracam do Rzeszowa - powiedział po środowym, wygranym spotkaniu z AZS-em Politechniką Warszawską Rafał Buszek, przyjmujący AZS-u Olsztyn, który w tym sezonie był wypożyczony do tej drużyny z Asseco Resovii.

Buszek ma za sobą udany sezon. Z zespołem z Olsztyna wywalczył wysokie, piąte miejsce. - Jestem zadowolony z pobytu w Olsztynie. Sezon zakończył się sukcesem. Nabrałem dużo doświadczenia i ogrania. Można powiedzieć, że przede mną nowy - stary rozdział. Taka sytuacja się zdarzyła, że Alek Achrem nabawił się kontuzji. Miejmy nadzieję, że szybko dojdzie do zdrowia, a ja będę miał swoje szansę na grę w Asseco Resovii - dodał Buszek.

Niewykluczone, że do rzeszowskiego zespołu trafi także inny zawodnik AZS-u Olsztyn - Michał Żurek. O jego odejściu poinformował na Twitterze Adrian Brzozowski, dziennikarz sportowy TVP Olsztyn. - "Michał Żurek odchodzi z Indykpolu AZS. Jego nowym pracodawcą może być Resovia Rzeszów" - napisał Brzozowski.Sam zawodnik nie chciał zdradzić, gdzie zagra w przyszłym sezonie. - Na pewno nie będzie mnie w Olsztynie - przyznał jedynie libero.

Przypomnijmy, że na kolejny rok w Asseco Resovii zostaje Paul Lotman. Amerykanin miał przenieść się do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, ale ostatecznie zdecydował się wypełnić obowiązujący go kontrakt z wicemistrzami Polski. - Paul udowodnił, że jest zawodnikiem bardzo dobrym, który potrafi wejść z ławki i poderwać zespół do walki - mówi Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii.

Oprócz Lotmana w Rzeszowie zostają również Nikołaj Penczew i Achrem. W najbliższych dniach powinno wyjaśnić się czy umowy z klubem przedłużą Grzegorz Kosok i Krzysztof Ignaczak. Kibice Asseco Resovii w przyszłym sezonie nie zobaczą natomiast Petera Veresa, któremu skończyła się umowa.