Młoda Liga: Asseco Resovia wraca do gry. Szansa na dziewiąte z rzędu zwycięstwo

Młodzi siatkarze Asseco Resovii w piątek wieczorem w Rzeszowie zagrają z Czarnymi Radom w meczu ostatniej kolejki Młodej Ligi. Dla rzeszowian nie jest to jednak ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej, gdyż czeka ich jeszcze zaległy pojedynek z Indykpolem Olsztyn.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLPo przerwie związanej z finałami mistrzostw Polski juniorów i okresie reprezentacyjnym do siatkarskiego kalendarza wracają rozgrywki Młodej Ligi. Rywalizacja zbliża się ku końcowi, a skład meczu o złoto jest już znany. Trzeba jeszcze tylko dopełnić formalności.

Rzeszowianie, którzy niedawno świętowali złoty medal mistrzostw Polski muszą na parkiecie potwierdzić swoją dobrą dyspozycję. Pomimo, że po rundzie zasadniczej mają zapewnione drugie miejsce i tym samym zagrają w finale z SMS-em Spała, to w najbliższych meczach z Czarnymi Radom i Indykpolem Olsztyn mają o co grać. Podopieczni trenera Jacka Podpory przed przerwą kontynuowali znakomitą serię ośmiu meczów bez porażki. Są spore szanse i jeszcze większe apetyty na poprawienie tego wyniku.

Najbliższy rywal młodych rzeszowian, Czarni Radom to dopiero ósma drużyna rozgrywek. Radomianie dzielnie wspierani przez plusligowych siatkarzy niespodziewanie jesienią pokonali wyżej notowanych zawodników z Podkarpacia, przerywając ich zwycięską serię. Zespół trenera Podpory wygrał wówczas siedem meczów z rzędu, lecz na ósme zabrakło już szczęścia.

Siatkarze gości od czterech meczów nie potrafią wygrać, choć to nie znaczy, że są łatwym rywalem. Dwa z tych spotkań kończyły się w tie-breaku. Radomianie urwali punkty BBTS-owi Bielsko - Biała i trzeciej drużynie rozgrywek Treflowi Gdańsk.

Początek spotkania o godz. 18 w hali Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Hoffmanowej.