"To dla Ciebie Aleczku", czyli pojedynki ZAKSY z Asseco Resovią [WIDEO]

Dwa zwycięstwa w hali rywali i wyrównanie stanu rywalizacji na 2:2. Tak wyglądały dwa półfinały pomiędzy Asseco Resovią i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. A wszystko nagrała AssecoResoviaTV.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLResoviacy odwrócili losy rywalizacji, choć przegrywali już 0:2 w meczach i 0:2 w trzecim spotkaniu. Wygrali je 3:2, a kolejne 3:1. - Ciężko powiedzieć, co się stało, co odwróciło losy spotkania. Mieliśmy więcej szczęścia ale i więcej odwagi - mówił później Fabian Drzyzga, rozgrywający mistrzów Polski.

Ci musieli sobie radzić bez swojego kapitana Oliega Achrema, który piątkowy mecz oglądał we Włoszech, gdzie przebywał na badaniach. W sobotę dotarł do Kędzierzyna-Koźla i po meczu tonął w objęciach kolegów. - To dla Ciebie Aleczku - powiedział do niego właśnie Drzyzga po spotkaniu.

Zresztą już po pierwszym meczu w Rzeszowie, w trakcie którego Achrem doznał zerwania więzadeł w kolanie, koledzy obiecali, że zrobią wszystko, by zdobyć złoty medal właśnie dla niego. Na razie w czwartek staną przed szansą na awans do finału. Muszą jednak po raz trzeci ograć ZAKSĘ.