Znamy sędziów półfinałów PlusLigi pomiędzy Asseco Resovią i Zaksą

Siedmiu sędziów międzynarodowych prowadzić będzie półfinałowe starcia Asseco Resovii z Zaksą Kędzierzyn-Koźle w PlusLidze.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLRywalizacja o finał pomiędzy mistrzem i wicemistrzem Polski rozpocznie się już w piątek w Rzeszowie, gdzie rozegrane zostaną dwa pierwsze mecze. Kolejne dwa (lub jeden) odbędą się tydzień później w Kędzierzynie-Koźlu. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw.

Na razie więc pewne są tylko trzy spotkania. Pierwsze w Rzeszowie sędziować będą Marek Lagierski z Czeladzi i Wojciech Maroszek z Żor. Sędzią główny, kwalifikatorem będzie Ryszard Dietrich z Wrocławia. Dzień później zmienią się tylko sędzia pierwszy i drugi, głównym pozostanie nadal Ryszard Dietrich. A sędziować będą Maciej Twardowski z Radomia i Paweł Burkiewicz z Krakowa. Cała czwórka sędziów, to arbitrzy międzynarodowi.

Trzeci pojedynek w Kędzierzynie-Koźlu poprowadzi Piotr Król z Katowic, a pomagać mu będzie Waldemar Niemczura z Węgierskiej Górki. Pierwszy jest sędzią międzynarodowym, drugi klasy państwowej. Jeśli dojdzie do czwartego meczu, sędziować go będzie para arbitrów międzynarodowych z Warszawy, Marcin Herbik i Tomasz Janik. W obu pojedynkach sędzią głównym, kwalifikatorem będzie Władysław Pałaszewski z Wrocławia, w latach 70-tych trener Resovii, z którą zdobył mistrzostwo Polski.