Mecze Asseco Resovii najchętniej oglądane w lutym

Dwa spotkania ćwierćfinału Ligi Mistrzów pomiędzy Asseco Resovią i Jastrzębskim Węglem były najchętniej oglądanymi meczami siatkówki w lutym. Pojedynek w Jastrzębiu obejrzało na żywo 339 tys. widzów.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLNieco mniej osób zasiadło przed telewizorami podczas rewanżowego pojedynku w Rzeszowie. Wtedy spotkanie to oglądało 257 tys. widzów Polsatu Sport. Co ciekawe, wysoko w rankingu popularności znalazł się też jeden z pojedynków w PlusLidze, który także transmitował Polsat Sport. I nie był to wcale pojedynek z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a spotkanie w Gdańsku z Lotosem Treflem.

Ten mecz na żywo obejrzało 158 tys. widzów, co dało czwartą pozycję. Oprócz meczów Ligi Mistrzów więcej widowni zgromadził tylko pojedynek PGE Skry Bełchatów w Pucharze CEV.

Dzięki temu Asseco Resovia zanotowała kolejny dobry miesiąc, jeśli chodzi o wartość medialną. Wartość ekspozycji reklamowych sponsorów klubu wyniosła w lutym 5,7 mln zł, a łącznie od początku sezonu przekroczyła już 30 mln zł.

Wartości te zapewne wzrosną, szczególnie w kwietniu, gdy mistrzowie Polski rozgrywać będą spotkania decydujące o podziale medali.