Effector Kielce vs Asseco Resovia. Cztery mecze, 12:0

Dziś o godz. 18 siatkarze Asseco Resovii i Effectora Kielce rozegrają trzeci mecz ćwierćfinału mistrzostw Polski. Faworytem są rzeszowianie, którzy w tym sezonie nie stracili jeszcze z rywalami seta.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLEffector Kielce "rzutem na taśmę" wszedł do play-off. Dla nich sukcesem był już sam awans, dlatego też w Kielcach nikt nie liczy na wielką sensację. Już pierwsze dwa mecze w play-offach pokazały, że kielczanie musieliby się wspiąć na wyżyny, by ograć Asseco Resovię. Ale w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych.

Do tej pory jednak w tym sezonie Effectorowi nie udało się wygrać z Asseco Resovią nawet seta. Oba pojedynki w rundzie zasadniczej, zarówno w Rzeszowie jak i w Kielcach zakończyły się zwycięstwem rzeszowian po 3:0. Ale aż cztery sety z sześciu zakończyły się tylko dwupunktową przewagą resoviaków.

W obu spotkaniach dobre występy zaliczył atakujący Asseco Resovii Niemiec Jochen Schops, a Effector miał za każdym razem innych liderów. Raz był nim Argentyńczyk Bruno Romanutti, a raz Adrian Buchowski.

W dwóch pierwszych pojedynkach play-off było podobnie, tyle tylko, że Effector w żadnym z setów nie zbliżył się już do Asseco Resovii. Najpierw przegrał do 15, 22, 15, a później trzy razy do 18.

Najlepszym graczem obu spotkań był Olieg Achrem, który zdobył odpowiednio 15 i 20 punktów, przy ponad 60 procentowej skuteczności ataku. W ekipie z Kielc nie było w żadnym z pojedynków wyraźnego lidera. Żaden z siatkarzy nie zdobył więcej niż 10 punktów. Jak będzie teraz?

Jeśli Asseco Resovia wygra, awansuje do półfinału. Jeśli nie, w poniedziałek dojdzie do kolejnego starcia obu ekip.