Siatkarz Asseco Resovii prywatnie. Jaki jest? [WIDEO]

Kamera AssecoResoviaTV odwiedziła Bułgara Nikołaja Penczewa w jego mieszkaniu. Młody przyjmujący Asseco Resovii daje się poznać kibicom z całkiem innej strony.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLZaczął grać w siatkówkę, gdy miał 11 lat. Teraz ma 22 lata, a zdążył już zwiedzić kilka klubów, w tym włoską Piacenzę. - Resovia to mój pierwszy klub, w którym zostaję dłużej - mówi.

Zanim przyjechał do Rzeszowa, przez sezon grał w Kielcach. Tam też nauczył się języka polskiego. Jak na drugi sezon w naszym kraju mówi całkiem nieźle, choć często brakuje mu słów. Stara się jednak mówić, dużo rozumie. - W Kielcach brałem lekcję polskiego. Tutaj tylko z kolegami na treningach rozmawiamy - wyjaśnia i dodaje, że na początku nie lubił Polski. - Teraz lubię tu mieszkać, żyć i trenować.

Co najbardziej lubi jeść? - Bigos - mówi. Mieszka sam i czeka na to, by w Polsce zagrali jego młodsi bracia, także siatkarze. - Za każdym razem pytają się mnie, jak tu jest - opowiada i dodaje: - Teraz jestem sam. Tak, szukam dziewczyny - śmieje się.