Asseco Resovia gra o FF Ligi Mistrzów. Goście wygrali dwa sety na sześć meczów

Dziś o godz. 18 siatkarze Asseco Resovii podejmą w rewanżowym meczu II rundy play-off Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel. Nie mogą pozwolić rywalom wygrać dwóch setów. A tylko tyle jastrzębianie wygrali w hali Podpromie w ostatnich sześciu meczach.

Spotkania tych zespołów zawsze dostarczały sporo emocji. W ostatnich pięciu sezonach, pojedynki w Rzeszowie kończyły się jednak dość szybko, w trzech setach. Za wyjątkiem tego sezonu. Jastrzębski Węgiel, choć praktycznie zawsze walczył o medale, przez pięć poprzednich meczów nie był w stanie wygrać w hali Podpromie nawet seta! Udało się im to dopiero w styczniu, gdy Asseco Resovia wygrała 3:2.

Nie oznacza to jednak, że tamte pojedynki były jednostronne. Emocji zawsze były sporo, a sety kończyły się niejednokrotnie walką na przewagi. Były też i takie partie, w których jastrzębianie prowadzili niemal przez cały czas, by przegrać w samej końcówce. Jak będzie tym razem?

Asseco Resovia potrzebuje nie tylko wygrać z jastrzębianami, ale musi to uczynić w stosunku 3:0 lub 3:1. Dodatkowo musi także zwyciężyć z tzw. "złotym secie" granym po meczu, do 15. Tylko wtedy mistrzowie Polski zapewnią sobie awans do Final Four Ligi Mistrzów.

Początek rewanżowego spotkania Asseco Resovii z Jastrzębskim Węglem o godz. 18. Relacja na żywo na rzeszow.sport.pl.