Andrzej Kowal trenerem kadry B polskich siatkarzy?

Trener Asseco Resovii Andrzej Kowal poprowadzi najprawdopodobniej drugą reprezentację polskich siatkarzy. Kadra B ma w tym sezonie reprezentacyjnym zagrać w Lidze Europejskiej.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL- Dostałem taką propozycję i wstępnie się zgodziłem, ale na razie nie myślę o tym. Teraz ważne jest to, co się dzieje w klubie - mówił szkoleniowiec mistrzów Polski.

W kadrze B mają grać młodzi polscy zawodnicy, którzy za rok mogliby rywalizować w mistrzostwach świata do lat 23, nowej imprezie w kalendarzu światowej federacji (FIVB). Teraz ich celem będzie ogrywanie się w Lidze Europejskiej.

Przypomnijmy, że Andrzej Kowal był jedynym polskim kandydatem na stanowisko selekcjonera pierwszej reprezentacji Polski. W rozmowie z portalem rzeszow.sport.pl mówił nawet, że "podjąłby rękawicę". Ostatecznie jednak nie zdecydował się na objęcie pierwszej kadry Polski.

Polski Związek Piłki Siatkowej ostatecznie powierzył funkcję trenera reprezentacji Polski Francuzowi Stephanowi Antidze, aktywnemu jeszcze siatkarzowi PGE Skry Bełchatów. Kowal natomiast, wydaje się, zostanie szkoleniowcem zaplecza kadry Antigi.