Wpadki być nie może. Asseco Resovia gra z Effectorem Kielce

- Obiecujemy, że to był ostatni taki mecz w naszym wykonaniu - mówił po porażce w Warszawie środkowy Asseco Resovii Łukasz Perłowski. W środę mistrzowie Polski zagrają kolejny mecz z niżej notowanym rywalem. Do Rzeszowa przyjeżdża Effector Kielce.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLTeoretycznie rzeszowianie nie powinni mieć problemów z ograniem rywali. W ostatnim meczu we własnej hali wygrali wyraźnie przecież z PGE Skrą Bełchatów, a do tego awansowali do ćwierćfinałów w Lidze Mistrzów. A Effector to ligowy szarak, który z 15 punktami zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli i walczy o awans do play-off. I tyle teorii.

Ta nie sprawdziła się już w niedzielę w Warszawie, gdzie Asseco Resovia przegrała 1:3 z Politechniką, grając bardzo słabo. A warszawianie przed meczem zajmowali dopiero ósmą lokatę. - Takie mecze się zdarzają. Liga się nie skończyła, gramy dalej. W takich momentach kształtują się charaktery - mówił później trener resoviaków Andrzej Kowal.

Szkoleniowiec Asseco Resovii złożył tez obietnicę: - Do kolejnego meczu podejdziemy bardzo zdeterminowani i będziemy chcieli pokazać, że to była wpadka - stwierdził.

Wpadka bardzo kosztowna, bowiem rzeszowianie opuścili pozycję lidera. Co prawda mają o jeden mecz rozegrany mniej niż prowadząca PGE Skra Bełchatów, ale teraz do końca będą musieli walczyć o wygranie rundy zasadniczej.A żeby skończyć ją na pierwszym miejscu, na kolejną wpadkę nie ma już miejsca. - Obiecujemy, że to był ostatni taki mecz w naszym wykonaniu - zapowiedział Łukasz Perłowski, środkowy Asseco Resovii, która wygrała pierwsze spotkanie w Kielcach 3:0. Nie był to jednak łatwy mecz i podobnie może być w środę w Rzeszowie. - Chcemy rozegrać w Rzeszowie kolejne dobre spotkanie - zapowiedział rozgrywający Effectora Piotr Lipiński.

Początek spotkania o godz. 18.