Liga Mistrzów.To oni poprowadzą polskie pojedynki o Final Four

Mistrzowie Polski Asseco Resovia zmierzą się z Jastrzębskim Węglem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Mimo iż będą to pojedynki podobne jak w PlusLidze, poprowadzą je jednak sędziowie z zagranicy.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLGdy grają polskie drużyny, zawodnicy przyzwyczajeni są do polskich arbitrów i do systemu wideoweryfikacji, który obowiązuje w PlusLidze. Teraz jednak dwie polskie ekipy zagrają w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, a tam nie będzie ani jednego ani drugiego. Choć pojedynki Asseco Resovii z Jastrzębskim Węglem rozgrywane będą w kraju, poprowadzą je sędziowie z zagranicy.

Pierwszy pojedynek, który odbędzie się 5 lutego w Jastrzębiu, sędziować będą Bułgar Ilian Georgiev i Holender Cor Van Gompel. Obaj panowie są doskonale znani obu ekipom. Bułgar był już w tym sezonie w Jastrzębiu. Sędziował pojedynek grupowy Jastrzębskiego Węgla z austriackim Hypo Tyrolem Insbruck, który Polacy wygrali 3:0.

Van Gompel z kolei gościł w Rzeszowie. Prowadził jako sędzia pierwszy mecz Asseco Resovii z czarnogórską Budvanską Rivijerą Budvą, który mistrzowie Polski przegrali 2:3.

Rewanż w Rzeszowie sędziować będą Chorwat Milan Rajkovic i Słoweniec Boris Skudnik. Pojedynek ten odbędzie się we wtorek, 11 lutego o godz. 18.