Liga Mistrzów. Znamy terminy polskiego ćwierćfinału

Znane są już terminy spotkań ćwierćfinałowych w Lidze Mistrzów pomiędzy Asseco Resovią i Jastrzębskim Węglem. To, kto zagra w Final Four, będzie wiadomo już we wtorek 11 lutego.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLWłaśnie wtedy odbędzie się rewanżowe spotkanie w Rzeszowie (początek o godz. 18). Pierwszy pojedynek w tym polskim ćwierćfinale zaplanowano natomiast na środę 5 lutego, także na godz. 18.

Do turnieju finałowego, który odbędzie się w marcu w tureckiej Ankarze, awansuje ten zespół, który wygra oba mecze, lub jeden w wyższym stosunku (3:0 lub 3:1, przegrywając drugie spotkanie 2:3). Jeśli w obu spotkaniach padną podobne wyniki (3:0 i 3:1 lub dwa razy po 3:2), o awansie zadecyduje tzw. "złoty set", grany do 15. Ten w razie konieczności odbędzie się w rzeszowskiej hali Podpromie, po rewanżowym spotkaniu.Przypomnijmy, że pewny udziału w Final Four jest już Halkbank Ankara jako gospodarz. O trzy pozostałe miejsca rywalizować będą właśnie Asseco Resovia z Jastrzębskim Węglem, rosyjski Zenit Kazań z włoską Coprą Piacenzą oraz włoskie Trentino Volley z kolejnym zespołem z Rosji - Lokomotivem Biełgorod.