AZS Politechnika Warszawska vs Asseco Resovia. Tak było w I rundzie

W niedzielę o godz. 20 siatkarze Asseco Resovii zagrają w Warszawie z miejscową Politechniką w meczu 17. kolejki PlusLigi. W pierwszej rundzie w Rzeszowie 3:1 wygrali mistrzowie Polski.

Rzeszowianie nieoczekiwanie przegrali pierwszego seta do 23. W kolejnych nie było już wątpliwości kto jest lepszy. Resoviacy wygrywali do 14, 19 i 20.

Politechnika zwycięski pierwszy set zawdzięcza w głównej mierze swojej dobrej grze. Goście nie popełniali błędów, grali mądrze i skutecznie. Asseco Resovia nie mogła wejść w mecz. Później jednak przycisnęła zagrywką, przez co skuteczność przyjezdnych znacząco spadła. Mistrzom Polski grało się łatwiej.

Ostatecznie resoviacy mieli sporą przewagę w ataku. W zagrywce i bloku jednak obie strony grały podobnie. Asseco Resovia robiła jednak znacznie mniej błędów.

Najwięcej punktów dla mistrzów Polski zdobył w tym meczu Niemiec Jochen Schops (22). Atakował z 54-procentową skutecznością. Ciekawe spotkanie rozegrał też środkowy Łukasz Perłowski, który zaliczył aż osiem bloków!

U gości najskuteczniejszy był Bułgar Ivan Kovlev, zdobywca 15 punktów (55 procent skuteczności ataku). Były atakujący Asseco Resovii Rumun Adrian Gontariu uzbierał natomiast 11 punktów, ale miał tylko 38-procentową skuteczność w ataku.