Młoda Liga: Asseco Resovia wygrywa z Treflem po tie-breaku

Siatkarze młodej Asseco Resovii pokonali w piątek na wyjeździe Trefl Gdańsk 3:2 w spotkaniu 16. kolejki. Po zwycięstwie w Gdańsku rzeszowianie ciągle pozostają na pozycji wicelidera.

Młodzi zawodnicy Asseco Resovii są na drugiej pozycji w tabeli, lecz z kolejki na kolejkę czują na plecach oddech rywali. Szczególnie, że tydzień temu w starciu z SMS-em Spała nie ugrali nawet punktu. Tym samym przed spotkaniem w Gdańsku tamtejszy Trefl tracił do rzeszowian zaledwie trzy punkty, ale miał jeden mecz rozegrany mniej.

Porażka rzeszowian w pierwszym secie do 21 nie podcięła im skrzydeł. W kolejnych dwóch partiach poprawili skuteczność w ataku i zdecydowanie lepiej zaczął się prezentować rzeszowski blok. Tym elementem w trzeciej partii udało się zdobyć aż pięć punktów.

Gdy do zwycięstwa brakowało już tylko jednego seta, przyjezdni wyraźnie pogubili się we własnej grze i dali pograć gospodarzom. Trefl zdominował rzeszowian w ataku, zdobywając w tym elemencie aż 13 punktów przy zaledwie pięciu Resovii. Całe szczęście dla podopiecznych trenera Jacka Podpory gdańszczanie równie często co punkty w ataku popełniali też błędy własne, przez co podarowali siatkarzom z Podkarpacia aż 12 oczek.

Po kompletnie nieudanej czwartej partii rzeszowianie stanęli na wysokości zadania. Gra z obu stron była bardzo wyrównana, ale siatkarze Resovii popełnili w tie-breaku zaledwie jeden błąd i dzięki konsekwentnej, a co najważniejsze, skutecznej grze wygrali piątego seta do 11.