Asseco Resovia vs PGE Skra Bełchatów. Tak było w I rundzie

W sobotę o godz. 14.45 siatkarze mistrza Polski Asseco Resovii podejmą lidera PlusLigi PGE Skrę Bełchatów. W pierwszym meczu obu drużyn bełchatowianie wygrali 3:2.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLMecz jak zwykle dostarczył sporo emocji. Bełchatowianie wygrywali już 2:1, ale resoviacy zdołali wyrównać i doprowadzić do tie-breaka. W tym górą byli podopieczni Migueal Falaski, zwyciężając 15:12.

Najwięcej punktów dla Skry zdobył Mariusz Wlazły (20), ale najbardziej wartościowym graczem spotkania był Francuz Stephane Antiga, który chwilę wcześniej został mianowany szkoleniowcem reprezentacji Polski. Antiga wywalczył 15 punktów, przy 58-procentowej skuteczności ataku. Znakomicie też przyjmował. W przyjęciu miał za partnera wtedy Wojciecha Włodarczyka, który tym razem zapewne rozpocznie mecz na ławce. W pełni zdrowia jest bowiem Argentyńczyk Facundo Conte, który w pierwszym spotkaniu pojawił się na boisku tylko na krótką chwilę.

W Rzeszowie zabraknie natomiast jego rodaka Nicolasa Uriarte, który zmaga się z kontuzją kolana, a który w pierwszym meczu prowadził grę Skry.

W ekipie mistrzów Polski 16 punktów zdobył Olieg Achrem, przy 42-procentowej skuteczności ataku. Z różnym powodzeniem grali też obaj atakujący Asseco Resovii. Dawid Konarski zdobył 111 punktów przy 50 procentach skuteczności ataku, a Niemiec Jochen Schops 14 (39 procent ataku).

Początek sobotniego spotkania o godz. 14.45. Relacja na żywo na rzeszow.sport.pl.