Asseco Resovia vs. PGE Skra Bełchatów. 17 setów na 21 możliwych

W sobotę o godz. 14.45 siatkarze mistrza Polski Asseco Resovii podejmą we własnej hali PGE Skrę Bełchatów. Emocje są gwarantowane, jak zresztą zwykle. W poprzednim sezonie w siedmiu meczach obie ekipy zagrały aż 17 setów.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLMaksymalnie mogło ich być 21, ale pierwszy pojedynek w fazie zasadniczej Skra wygrała we własnej hali 3:0. Nie było to jednak łatwe zwycięstwo, bowiem Asseco Resovia w każdym z setów zdobywała odpowiednio 23, 22 i 22 punkty. Oprócz tego dwa inne spotkania kończyły się po 3:1, a pozostałe cztery dopiero po tie-breakach.

Reguła spotkań pomiędzy tymi zespołami była jedna: za każdym razem wygrywał gospodarz. W rundzie zasadniczej Skra zwyciężyła u siebie właśnie 3:0, ale w rewanżu w Rzeszowie Asseco Resovia triumfowała 3:2. Prawdziwe emocje dostarczyły jednak play-offy.

Słaba postawa obu ekip w rundzie zasadniczej spowodowała, że mistrz i wicemistrz Polski spotkały się już w ćwierćfinale. Oba mecze w Rzeszowie wygrała wtedy Asseco Resovia 3:1 i 3:2 i prowadziła już z rywalizacji 2:0. W trzecim meczu w Bełchatowie rzeszowianie wygrywali już 2:0, ale przegrali ostatecznie 2:3, a kolejne spotkanie 1:3 i o awansie do półfinałów musiał zadecydować piąty pojedynek w Rzeszowie.

W tym rzeszowianie znów wygrywali 2:0, ale Skra wyrównała. Decydował więc tie-break. W tym Asseco Resovia wygrała 15:12 i zagrała o medale. Jak się później okazało, resoviacy zdobyli kolejne złoto, a Skra musiała zadowolić się piątym miejscem.

Tym razem stawka meczu nie będzie tak wysoka. Obie drużyny zagrają "jedynie" o trzy punkty ligowe, które jednak na koniec fazy zasadniczej mogą decydować o rozstawieniu w play-off.

Początek spotkania o godz. 14.45. Relacja na żywo na rzeszow.sport.pl.