Transfer Bydgoszcz lub AZS Częstochowa rywalem Asseco Resovii w PP

Już nie cztery, a dwie drużyny mają szansę zagrać przeciwko mistrzom Polski Asseco Resovii w ćwierćfinale Pucharu Polski. Kolejną rundę przeszedł Transfer Bydgoszcz i AZS Częstochowa.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLBydgoszczanie bez najmniejszych problemów pokonali inny zespół z PlusLigi, BBTS w Bielsku-Białej 3:0. Zwycięstwo podopiecznych Vitala Heynena ani przez chwilę nie było zagrożone i Transfer przeszedł do kolejnej rundy.

Dużo ciężej poszło AZS-owi Częstochowa, który potrzebował aż pięciu setów, by uporać się z pierwszoligowym Banimexem Będzin. Będzinianie choć grają klasę niżej, to jednak mają w swoich szeregach niezwykle doświadczonych graczy, nawet z przeszłością reprezentacyjną. Z akademikami z Częstochowy przegrali jednak 2:3.

Teraz Transfer i AZS Częstochowa czeka mecz, który wyłoni rywala Asseco Resovii w ćwierćfinale Pucharu Polski. Rzeszowianie jako zwycięzca pierwszej rundy fazy zasadniczej w PlusLidze udział w tej fazie rozgrywek mają zapewniony. Mecz bydgoszczan z częstochowianami odbędzie się 22 stycznia.

Pojedynki ćwierćfinałowe zaplanowano na 13 marca. Turniej finałowy odbędzie się natomiast 15 i 16 marca. Gospodarzem miała być Bydgoszcz, ale w ostatnim czasie wystąpiły jakieś komplikacje z organizacją tej imprezy, dlatego do końca nie wiadomo, gdzie zagrają cztery najlepsze drużyny w rozgrywkach o Puchar Polski.