Liga Mistrzów. Zobacz, jak Asseco Resovia pokonała Belgów [WIDEO]

Siatkarze mistrza Polski Asseco Resovii pokonali we wtorek we własnej hali belgijskie Knack Roeselare 3:1 w pierwszym meczu pierwszej rundy play-off Ligi Mistrzów. - Działaliśmy jak maszyna - mówił później Olieg Achrem, kapitan rzeszowian.

Maszyna ta jednak dość wolno się rozkręcała. W pierwszym secie goście zaskoczyli zagrywką i prowadzili wysoko 9:1. Dopiero później do głosu zaczęli dochodzić miejscowi i nie dali szans rywalom.

- Ten mecz nic jeszcze nie znaczy, nic nie przesądza. Jedziemy do Belgii walczyć i będzie to naprawdę ciężkie spotkanie. Musimy zagrać nawet lepiej niż dzisiaj - mówił z kolei drugi trener Asseco Resovii Marcin Ogonowski.

Rewanż zaplanowano na 22 stycznia na godz. 20.30. Rzeszowianom wystarczy w Belgii wygrać dwa sety, by awansować dalej. Przy gorszym wyniku o awansie zadecyduje "złoty set".