Liga Mistrzów. Asseco Resovia zdominowała Belgów na siatce

Ogromna przewaga w ataku i bloku spowodowała, że pierwszy mecz w pierwszej rundzie play-off Ligi Mistrzów pomiędzy Asseco Resovią i belgijskim Knack Roeselare wygrali mistrzowie Polski. Poza pierwszym setem, siatkarze z Rzeszowa zdominowali rywali.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLResoviacy zaczęli fatalnie, od stanu 1:9. Później jednak było tylko lepiej. Rzeszowianie nieźle przyjmowali, dobrze atakowali i zagrywali. Jak zwykle też skutecznie grali w bloku.

W tym elemencie zdeklasowali graczy Knacka. Zablokowali 12 ich ataków, a sami nadziali się na blok tylko sześć razy. W ataku natomiast resioviacy pomylili się trzy razy, rywale aż dziewięć. Mieli też zdecydowanie mniejszą skuteczność w tym elemencie. Kończyli 42 procent ataków, a Asseco Resovia aż 56.

W przyjęciu nieco lepiej prezentowali się przyjezdni, którzy dogrywali dokładnie z 58-procentową skutecznością, a rzeszowianie z 53-procentową. Mistrzowie Polski popełnili też więcej błędów w przyjęciu, pięć przy czterech Knack Roeselare. Zagrywką jednak Asseco Resovia zrobiła sporo szkody Belgom. Rzeszowianie ryzykowali mocno, przez co zepsuli aż 16 serwów (goście siedem). W ostatecznym rozrachunku jednak ryzyko się opłaciło.

Najwięcej punktów w tym meczu zdobył atakujący Knack Hendrik Tuerlinckx, który uzbierał aż 24 punkty, przy 61-procentowej skuteczności ataku. Nie miał jednak wsparcia w kolegach.

Asseco Resovia zagrała równiej, całą szóstką. Najlepiej jednak zaprezentował się Węgier Peter Veres, który uzyskał 19 punktów, przy niezwykłej, 71-procentowej skuteczności w ataku! Niewiele gorzej wypadł Olieg Achrem, z 57-procentową skutecznością. Achrem kończył najtrudniejsze piłki i podrywał kolegów do walki. Zdobył 21 punktów, w tym cztery po blokach i jeden po zagrywce. Aż 15 punktów z tych 21 zdobył na kontrach!

Dobre spotkania zaliczyli też Dawid Konarski, Grzegorz Kosok i Piotr Nowakowski, a grą kolegów znakomicie kierował Fabian Drzyzga.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się 22 stycznia w Belgii o godz. 20.30. Asseco Resovia, by awansować, musi wygrać co najmniej dwa sety.