Asseco Resovia vs. Jastrzębski Węgiel. Tak było w I rundzie

Jeden z najsłabszych meczów w sezonie zanotowali siatkarze Asseco Resovii w pojedynku w Jastrzębiu przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi. Przegrali 1:3, a dziś staną przed szansą na rewanż.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLRzeszowianie na mecz w Jastrzębiu dotarli po sporych przygodach. Dwa dni wcześniej grali mecz w Lidze Mistrzów w Paryżu, a w dodatku w piątek mieli problem z lotem na Śląsk. Ostatecznie dotarli na pojedynek niemal z marszu, bowiem nie mieli nawet szansy na trening. Przegrali 1:3, grając słabo. Zresztą w hali Jastrzębskiego Węgla jeszcze resoviacy nie wygrali.

Jastrzębski Węgiel wygrał 3:1 (30:28, 25:19, 23:25, 25:22), będąc zespołem wyraźnie lepszym, a Asseco Resovia zanotowała jedyny mecz w lidze, w którym nie zdobyła punktów. Najlepszym graczem miejscowych był Michał Łasko, który wywalczył 22 punkty. Siłą jastrzębian była jednak wyrównana gra, bowiem czterech innych siatkarzy zdobywało od 9 do 11 punktów.

W Asseco Resovii najwięcej punktów zdobył Dawid Konarski (20), ale mylił się kilka razy w ataku. Zresztą błędy własne były największą bolączką mistrzów Polski. Ci popsuli aż 19 ataków i 17 zagrywek, oddając rywalom praktycznie półtora seta.

Początek spotkania Asseco Resovii z Jastrzębskim Węglem o godz. 17.30. Relacja na żywo na rzeszow.sport.pl.