Sport.pl

Dwóch siatkarzy mistrza Polski z awansem na mistrzostwa świata

Nikołaj Penczew z reprezentacją Bułgarii i Jochen Schops z kadrą Niemiec zapewnili sobie udział w jesiennych mistrzostwach świata, które odbędą się w Polsce. Trzeci z siatkarzy Asseco Resovii, Olieg Achrem, z reprezentacją Białorusi, pożegnali się z marzeniami o turnieju.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLBiałorusini zajęli ostatnie, czwarte miejsce w swojej grupie, przegrywając wszystkie spotkania po 1:3. W ostatnim dniu ulegli Hiszpanii, a Achrem zagrał tylko w pierwszym secie. Później został zmieniony. W tym czasie zdobył jeden punkt po ataku, a w przyjęciu miał 57 procent skuteczności.

Jochen Schops z kolei nie pojawił się w ogóle na boisku w spotkaniu z Turcją. Niemcy jednak pewnie wygrali 3:0 i okazali się najlepsi w swojej grupie, podobnie zresztą jak Bułgarzy, którzy jednak przegrali ostatni pojedynek w grupie, z Czechami 2:3.

Wcześniejsze zwycięstwa zapewniły im jednak pierwsze miejsce i dały awans na polski mundial. Przyjmujący Asseco Resovii Nikołaj Penczew pojawiał się na boisku na krótkie zmiany, mające na celu poprawić przyjęcie Bułgarów. Penczew miał w tym elemencie 25-procentową skuteczność.

Bułgar i Niemiec do klubu powinni dołączyć już dziś, Achrem natomiast ma zjawić się we wtorek. W środę natomiast Asseco Resovię czeka już mecz w PlusLidze, w którym to podejmą we własnej hali Jastrzębski Węgiel.Więcej o: