Sport.pl

O. Achrem nie zagra na mistrzostwach świata. Szanse Penczewa i Schopsa

Po dwóch dniach eliminacji do mistrzostw świata siatkarzy bez szans na grę w polskim mundialu są Białorusini z kapitanem Asseco Resovii Oliegiem Achremem w składzie. Blisko zapewnienia sobie awansu są Niemcy i Bułgarzy z innymi resoviakami w składzie.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLW drugim dniu eliminacji Białorusini przegrali 1:3 z Belgią i stracili szansę na awans. W niedzielę zagrają w ostatnim spotkaniu z Hiszpanią, która do tej pory także nie wygrała spotkania. Stawką będzie więc trzecie miejsce w grupie.

W spotkaniu z Belgami Achrem zdobył 15 pkt dla Białorusi i był najlepiej punktującym graczem swojego zespołu. W ataku miał 50 proc. skuteczności, a w przyjęciu - 54 proc. Do tego zdobył 3 pkt w bloku.

Drugie zwycięstwo natomiast odnieśli Niemcy z Jochenem Schopsem w składzie. Atakujący Asseco Resovii rozegrał całe spotkanie przeciwko Estonii (3:0), w którym zdobył 12 pkt. W ataku miał aż 58-procentową skuteczność, a do tego zaliczył jeden blok. W ostatnim spotkaniu turnieju Niemcy zagrają z Turcją o pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans.

Blisko gry w polskich mistrzostwach są też Bułgarzy, którzy podobnie jak Niemcy wygrali dwa spotkania. W drugim, przeciwko Holandii (3:0), na boisku pojawił się przyjmujący Asseco Resovii Nikołaj Penczew. Ten jednak spędzał na parkiecie tylko krótkie chwile, mając za zadanie poprawienie przyjęcia.

W ostatnim pojedynku turnieju w Czechach Bułgaria zagra z gospodarzami. Jeśli wygra choćby dwa sety, awansuje na mistrzostwa świata.Więcej o: