Dwóch siatkarzy Asseco Resovii bliżej mistrzostw świata

Reprezentacje Niemiec i Bułgarii z siatkarzami Asseco Resovii w składzie bez problemów wygrały swoje pierwsze mecze w kwalifikacjach do mistrzostw świata. Porażkę zanotowali natomiast Białorusini z Oliegiem Achremem.

Kapitan Asseco Resovii rozegrał cały mecz w barwach Białorusi, która rywalizuje w turnieju we Francji. I rozpoczęła od meczu z gospodarzami, który, niestety, przegrała 1:3, choć w czwartym secie prowadziła nawet czterema punktami. Achrem uzyskał w tym spotkaniu 14 punktów, przy 40-proc. skuteczności ataku. W przyjęciu miał 59 proc. skuteczności.

Więcej powodów do zadowolenia miał przyjmujący Nikołan Penczew. Jego Bułgaria rozpoczęła od łatwego zwycięstwa z Cyprem 3:0 (w trzecim secie aż 25:5!). Penczew jednak nie pojawił się na boisku. Podobnie zresztą jak Niemiec Jochen Schoeps. Atakujący Asseco Resovii z boku oglądał zwycięstwo swojego zespołu nad Chorwacją 3:0.

Dziś Niemcy zagrają z Estonią, Bułgarzy z Holandią, a Białorusini z Belgią. Przypomnijmy, że do finałów mistrzostw świata awansują zwycięzcy pięciu grup, a także najlepsza ekipa z drugiego miejsca.