LM. Asseco Resovia zagra z Belgami. A później polski pojedynek?

Siatkarze mistrza Polski Asseco Resovii poznali rywala w pierwszej rundzie play-off Ligi Mistrzów. Zagrają ze zwycięzcą grupy G, belgijskim Knack Roeselare.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLMimo tego, że resoviacy wygrali swoją grupę, w losowaniu nie byli rozstawieni. Mieli bowiem najsłabszy bilans ze wszystkich siedmiu zespołów, które okazały się najlepsze w pierwszym etapie. W play-offach zagrają więc z innym ze zwycięzców swojej grupy, zespołem z Roeselare.

Belgowie stracili w sześciu meczach tylko jeden punkt, a nie przegrali żadnego pojedynku. Pokonali m.in. wicemistrzów Polski, Zaksę Kędzierzyn-Koźle, która odpadła z rywalizacji.

Pierwszy mecz pomiędzy obiema drużynami odbędzie się 15 stycznia w Rzeszowie, rewanż tydzień później w Belgii. W tym sezonie zmienione zostały zasady awansu do kolejnej rundy. Dotychczas trzeba było wygrać oba spotkania lub jedno i tzw. złotego seta. Teraz, jeśli w jednym meczu któraś z drużyn zwycięży 3:0 lub 3:1, a w drugim przegra 2:3, "złoty set" nie będzie rozgrywany.

Gdyby Asseco Resovii udało się pokonać rywali, w kolejnej rundzie może dojść do polskiego pojedynku. Jastrzębski Węgiel w pierwszej rundzie zmierzy się bowiem z francuskim Tours VB. A tym przypadku jastrzębianie będą gospodarzem rewanżowego spotkania. Pojedynki drugiej rundy play-off zaplanowano na 5 i 12 lutego.

Turniej finałowy zorganizuje Halkbank Ankara. O Final Four starała się też Asseco Resovia, ale ostatecznie przegrała rywalizację z Turkami. Finałowe gry zaplanowano na 22 i 23 marca.

Pary play-off Ligi Mistrzów:

BERLIN Recycling Volleys (GER) - Zenit KAZAN (RUS)

Lube Banca Marche MACERATA (ITA) - Copra Elior PIACENZA (ITA)

TOURS VB (FRA) - JASTRZĘBSKI Węgiel (POL)

Asseco Resovia (POL) - Knack ROESELARE (BEL)

Noliko MAASEIK (BEL) - Diatec TRENTINO (ITA)

Budvanska Rivijera BUDVA (MNE) - Belogorie BELGOROD (RUS)