Final Four Ligi Mistrzów nie dla Asseco Resovii. Siatkarze zagrają w Ankarze

Mistrzowie Polski siatkarze Asseco Resovii nie zorganizują w tym roku turnieju finałowego Ligi Mistrzów. Najlepsze cztery zespoły męskie spotkają się w Ankarze.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLGospodarzem Final Four będzie Halkbank Ankara, który zajął drugie miejsce w swojej grupie, przegrywając w środę z Jastrzębskim Węglem 3:2. Jastrzębianie i Asseco Resovia do turnieju finałowego będą musiały się więc zakwalifikować, pokonując dwie rundy play-off.

Ci drudzy, podobnie jak Turcy, chcieli organizować turniej finałowy. - Jest nam przykro, że turniej nie odbędzie się u nas, ale mam nadzieję, że awansujemy do niego sportowo - mówi Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii. - Dziękuję jednak wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej kandydatury, szczególnie prezesom Mirosławowi Przedpełskiemu, Arturowi Popko oraz paniom Natalii Kostulskiej i Kasi Bizukojć. Podziękowania należą się też władzom miasta i województwa, które zadeklarowały pomoc - dodaje.

Turniej finałowy odbędzie się 22 i 23 marca. Asseco Resovia rywala w play-off pozna jeszcze dziś. Rzeszowianie, choć wygrali grupę, najprawdopodobniej nie będą rozstawieni w losowaniu. Mieli bowiem najsłabszy bilans ze wszystkich zwycięzców grup.

Tradycyjnie nienajlepiej wylosowały mistrzynie Polki. Siatkarki Atomu Trefla Sopot w styczniu zmierzą się ze zwycięzcą grupy D Eczacibasi VitrA Stambuł.