Asseco Resovia pokonała AZS Olsztyn. "Zasłużone zwycięstwo" [WIDEO]

Zwycięstwem 3:1 z Indykpolem AZS-em Olsztyn pierwszą rundę w PlusLidze zakończyli siatkarze Asseco Resovii. Podopieczni Andrzeja Kowala obronili więc pozycję lidera na półmetku rozgrywek.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLW niedzielnym pojedynku w drużynie Indykpolu AZS-u Olsztyn wystąpił były siatkarz Asseco Resovii - Piotr Łuka. Przyjmujący występował w drużynie mistrzów Polski w latach 2004-2009. - Spędziłem tutaj pięć pięknych lat. Udało mi się dołożyć cegiełkę w zdobyciu pierwszego od kilkunastu lat medalu srebrnego mistrzostw Polski, także na pewno mam wielki sentyment do miasta, do ludzi i do tej drużyny - powiedział Łuka, który przeciwko swojej byłej drużynie zdobył 5 punktów (12 procent skuteczności).

W hali Podpromie pojawili się też inni byli zawodnicy rzeszowskiego zespołu - Rafał Buszek i Maciej Dobrowolski. Pierwszy z nich na parkiet jednak nie wyszedł z powodu przeziębienia. Dobrowolski z kolei po pierwszym, przegranym do 16 secie został zmieniony przez Grzegorza Pająka.

Asseco Resovia pokonała AZS 3:1. Była to szósta, kolejna wygrana mistrzów Polski w PlusLidze. - Resovia była zespołem lepszym i odniosła zasłużone zwycięstwo - dodał Łuka.