Sport.pl

Asseco Resovia vs Indykpol AZS Olszyn. Tak było rok temu

W niedzielę, w meczu 10. kolejki PlusLigi siatkarze Asseco Resovii Rzeszów zmierzą się z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Rok temu rzeszowianie wygrali pewnie 3:0.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLBył to mecz, który inaugurował rozgrywki sezonu 2012/2013. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala nie mieli większych problemów i pokonali rywali 3:0. Pierwszego seta rzeszowianie wygrali do 21, w drugim pozwolili rywalom zdobyć nawet o jedno oczko więcej, a w trzecim Asseco Resovia triumfowała 25:17.

Bardzo dobrze w pojedynku tym zaprezentowali się przyjmujący Olieg Achrem oraz atakujący Zbigniew Bartman, ale nagrodę MVP otrzymał Wojciech Grzyb. Środkowy mistrzów Polski nie tylko był skuteczny w ataku oraz w bloku, ale też sprawił rywalom sporo problemów silną zagrywką z wyskoku.

Bardzo prawdopodobne, że Grzyb, który w tym sezonie nie miał do tej pory zbyt wielu okazji, by zaprezentować swoje umiejętności, będzie dłużej przebywał na parkiecie w niedzielnym meczu. Pod znakiem zapytania stoi bowiem występ innego środkowego Asseco Resovii, Łukasza Perłowskiego, który z powodu urazu mięśni pleców opuścił ostatni mecz rzeszowian w Lidze Mistrzów z Budvanską Rivijerą Budva. Jeśli mistrzowie Polski powtórzą wynik sprzed roku, będzie to ich szóste z rzędu zwycięstwo w PlusLidze.

Początek meczu o godz. 14.45. Transmisja w Polsacie Sport.Więcej o: