LM. Asseco Resovia rozbiła Czechów. Tak było na Podpromiu [WIDEO]

Dziś siatkarze Asseco Resovii w 4. kolejce Ligi Mistrzów zmierzą się z Jihostrojem Ceske Budejovice. W pierwszym meczu obu drużyn lepsi byli mistrzowie Polski, którzy u siebie wygrali 3:1.

W spotkaniu sprzed miesiąca resoviacy od początku nie mogli złapać swojego rytmu gry. W pierwszych dwóch setach mieli spore problemy i w efekcie był remis 1:1. Kolejne dwie partie to już popis Asseco Resovii, w której dobrą zmianę dał Jochen Schops (11 pkt). Niemiec zastąpił w ataku Dawida Konarskiego, grał na niezłej skuteczności (62 procent) i do tego jego zagrywka (3 asy) sprawiała duże problemy rywalom. W efekcie w trzeciej i czwartej odsłonie mistrz Polski pozwolił Czechom ugrać zaledwie po 16 punktów.

Dziś o godz. 20 rozpocznie się rewanżowe spotkanie Asseco Resovii z Jihostrojem Ceske Budejovice. Rzeszowianie z dwoma zwycięstwami i porażką są liderem grupy C Ligi Mistrzów. Czesi z kolei nie zdołali jeszcze wygrać w tej edycji. W trzech meczach ugrali zaledwie dwa sety.

Relacja na żywo z meczu na rzeszow.sport.pl.