Młoda Liga: Piąte zwycięstwo Asseco Resovii. Jastrzębski Węgiel pokonany

Młodzi siatkarze Asseco Resovii pokonali w sobotę przed własną publicznością Jastrzębski Węgiel 3:0 w 10. kolejce. Rzeszowianie ciągle pozostają niepokonani na własnym parkiecie, a tym samym odnieśli piąte z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach

Siatkarze trenera Jacka Podpory z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej. Co prawda w sobotnim pojedynku przydarzały im się drobne potknięcia, lecz wiary w zwycięstwo nie zabrakło.

Pierwsze dwa sety rozpoczynali przyjezdni. Jastrzębski Węgiel wychodził na kilkupunktowe prowadzenie. Rzeszowianie jednak utrzymywali dystans do rywala i stopniowo odrabiali straty. Gospodarze zachowali chłodne głowy i to oni byli górą w nerwowych końcówkach. Dopiero w trzecim secie Asseco Resovia nie musiała odpierać ataków gości i gonić wyniku. Prowadzenie niemal od początku do końca dało zwycięstwo w tej partii do 23 i w całym meczu 3:0.