Asseco Resovia znów osłabiona. Tylko dwóch przyjmujących?

Przez ponad dwa tygodnie ekipa mistrza Polski, Asseco Resovii będzie musiała sobie radzić bez amerykańskiego przyjmującego Paula Lotmana. Ten w niedzielę wylatuje na zgrupowanie swojej kadry przez Pucharem Wielkich Mistrzów.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLTurniej ten odbędzie się od 19 do 24 listopada w Japonii. Zagrają tam gospodarze, Amerykanie, Rosjanie, Brazylijczycy, Włosi i Irańczycy. Lotman otrzymał powołanie do szerokiej kadry i musi stawić się na zgrupowanie. Asseco Resovia więc będzie musiała sobie radzić bez niego.

Podobna sytuacja mogła być też w styczniu, kiedy to rozegrane zostaną kwalifikacje do mistrzostw świata. Wtedy z Asseco Resovii na zgrupowania mogą pojechać Jochen Schops, Nikolaj Penczew, Lukas Tichacek i Olieg Achrem. PlusLiga jednak przełożyła nie tylko kolejkę zaplanowaną na termin kwalifikacji, ale także dwie poprzednie, podczas których wspomniani siatkarze będą na zgrupowaniach. W przypadku Lotmana klub nie zabiegał o przekładanie meczów, zresztą nawet nie ma wolnych terminów. A mistrzowie Polski pod nieobecność Lotmana zagrają z Politechniką Warszawską u siebie i Effectorem w Kielcach.

Jednak teraz pojawił się poważny problem, bowiem do zdrowia po zabiegu kolana wraca libero Asseco Resovii Krzysztof Ignaczak, a jego pozycję w zespole zajął nominalnie przyjmujący Nikolaj Penczew. Lotman jest więc jedynym zmiennikiem dla Oliega Achrema i Węgra Petera Veresa, a pod jego nieobecność resoviacy zostaliby tylko z dwoma zawodnikami na tej pozycji. - Nawet sobie nie wyobrażam takiej sytuacji. Wtedy musielibyśmy wdrażać jakieś kolejne warianty - mówi Andrzej Kowal, trener Asseco Resovii. - Na szczęście "Igła" powinien już wrócić do gry na mecz z Politechniką - uspokaja.