PlusLiga zmienia terminarz. Dwie kolejki i dwa mecze przełożone

W listopadzie, lutym i marcu siatkarze Asseco Resovii rozegrają swoje mecze w ramach trzech kolejek PlusLigi z grudnia i ze stycznia. Do tego zmienia się także formuła rozgrywek o Puchar Polski. To efekt styczniowych kwalifikacji do mistrzostw świata, w których weźmie udział kilku obcokrajowców grających w naszej lidze.

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLOstatni etap kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw świata, które odbędą się w Polsce, zaplanowano od 3 do 5 stycznia. A wtedy w PlusLidze miała być rozegrana 13. kolejka. Dodatkowo siatkarzy powołanych do swoich reprezentantów trzeba zwolnić kilkanaście dni wcześniej. Problem z rozgrywkami powstał więc także przy okazji 11. i 12. kolejki, zaplanowanych na 21 i 28 grudnia. O problemie z terminami w PlusLidze rzeszow.sport.pl pisał w poniedziałek. Dziś oficjalnie PlusLiga przełożyła dwie kolejki, a do tego dwa mecze z kolejki 11.

Wstępnie wydawało się, że wszystkie przełożone spotkania rozegrane zostaną w listopadzie, bowiem później nie było już wolnych terminów. Rozgrywki ligowe włożono jednak w terminy... Pucharu Polski. Ćwierćfinały tych rozgrywek zaplanowano na 22 lutego i 5 marca, a w turnieju finałowym miały grać tylko cztery najlepsze drużyny. Teraz turniej finałowy Pucharu Polski wzbogaci się o cztery dodatkowe zespoły i jeden dzień rozgrywek. Ćwierćfinały bowiem odbędą się nie osobno, lecz właśnie w trakcie tego turnieju.

Wobec tego tylko dwa mecze zostały wrzucone na listopad. W środę 27 listopada w Rzeszowie Asseco Resovia podejmie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, a w Radomiu Cerrad Czarni Radom zagrają z Jastrzębskim Węglem. Spotkania te przełożone zostały z 11. kolejki z 21 grudnia. Cała 12. kolejka odbędzie się natomiast 22 lutego, a mecze z kolejki 13. zaplanowano na środę 5 marca. Wtedy też zakończy się faza zasadnicza w PlusLidze, która pierwotnie miała się skończyć 19 lutego.

22 lutego Asseco Resovia zagra w Bielsku-Białej z BBTS-em, a 5 marca podejmie innego beniaminka, Cerrad Czarnych Radom.

Przypomnijmy, że w ekipie mistrzów Polski aż czterech siatkarzy może być powołanych na styczniowe kwalifikacje: Bułgar Nikołaj Penczew, Niemiec Jochen Schops, Czech Lukas Tichacek oraz Olieg Achrem, który wrócił do reprezentacji Białorusi. Podobną sytuację jak Asseco Resovia ma też Jastrzębski Węgiel.