Asseco Resovia lepsza od Transferu w każdym elemencie

Lepsza zagrywka, przyjęcie, atak oraz blok i wynik może być tylko jeden. Asseco Resovia pewnie pokonała Transfer Bydgoszcz w meczu 4. kolejki PlusLigi, choć nie ustrzegła się przestoju.

Resoviacy wygrali kolejny mecz w PlusLidze dość pewnie, choć w trzecim secie na chwilę stracili kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Słabiej przyjmowali, popełnili też aż 11 błędów własnych, z czego pięć w ataku i w efekcie zespół z Bydgoszczy przedłużył rywalizację o kolejnego seta. Ostatecznie jednak 3:1 triumfowali mistrzowie Polski, którzy górowali nad rywalami w każdym elemencie.

Asseco Resovia w spotkaniu tym zdobyła sześć punktów zagrywką przy trzech asach Transferu. Rzeszowianie wyraźnie lepiej też przyjmowali (50:32 procent skuteczności) i atakowali (51:38 procent). Po raz kolejny znakomicie punktowali też blokiem, w którym to elemencie zdobyli 13 punktów. Transfer blokował skutecznie sześć razy. Resoviacy wreszcie też dobrze grali w kontrach, gdzie mieli 56-procentową skuteczność.

Popełnili co prawda 27 błędów własnych (przy 21 rywali), ale aż 19 z nich przytrafiło się po dziesięciominutowej przerwie, między drugim i trzecim setem. Większość z nich jednak wynikała z ryzyka, choćby w zagrywce.

Najlepszym graczem meczu został czeski rozgrywający Asseco Resovii Lukas Tichacek, który dobrze kierował grą kolegów. Najwięcej punktów uzyskał jednak Olieg Achrem, który ciągnął grę zespołu przez cały mecz. Zdobył 22 punkty przy 63-procentowej skuteczności ataku. Po dwóch setach miał jednak w tym elemencie aż 80 procent skuteczności. Dobre spotkanie zaliczył też Węgier Peter Veres, który zdobył 15 punktów przy 58-procentowej skuteczności ataku.

W ekipie gości najwięcej punktów uzbierał Bartosz Janeczek (14), ale przy słabej skuteczności ataku (35 procent). Najlepiej prezentował się kapitan Transferu Wojciech Jurkiewicz, który zaliczył blok, asa, a w ataku miał 88 procent skuteczności i łącznie zdobył 9 punktów.