Asseco Resovia vs Transfer Bydgoszcz. Outsider w Rzeszowie

Transfer Bydgoszcz będzie najbliższym rywalem w 4. kolejce PlusLigi Asseco Resovii. Początek meczu w sobotę o godz. 17 w hali Podpromie

Wszystko o Asseco Resovii w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLBydgoszczanie to czwarta drużyna ubiegłego sezonu i największa rewelacja ligi. Dobrze skomponowany zespół, pod wodzą Piotra Makowskiego, sporo namieszał w PlusLidze, wygrywając rundę zasadniczą. W play-off jednak Delecta skończyła bez medalu, przegrywając najpierw półfinały z Asseco Resovią, a później mecze o brąz z Jastrzębskim Węglem. A po sezonie wszystko się rozleciało.

Z klubu odeszli najlepsi gracze: Francuz Stephane Antiga i Andrzej Wrona wylądowali w PGE Skrze Bełchatów, rozgrywający Michał Masny w Jastrzębskim Węglu, a atakujący Dawid Konarski w Asseco Resovii. Do tego odeszło jeszcze kilku graczy, a trener Makowski objął reprezentację Polski kobiet. W Bydgoszczy nie została nawet nazwa, bowiem od tego sezonu zespół nazywa się Transfer. I cała magia prysła.

Ekipa z Bydgoszczy to jedyny obecnie zespół w PlusLidze, który jeszcze nie wygrał. Transfer uległ u siebie nawet Wkręt-metowi Częstochowa, który w tamtym sezonie był czerwoną latarnią rozgrywek, oraz beniaminkowi z Radomia. A jeśli nie wygrywa się z takimi zespołami, to z kim?

W Bydgoszczy postawiono na dwóch Kubańczyków, Maikela Salasa, który rozgrywał już w zespołach z PlusLigi, i przyjmującego Yassera Portuondo. Tego szybko wykreowano na gwiazdę, ale jak na razie tylko w jednym meczu spisał się dobrze, dwa pozostałe zawalając.

Wzmocnieniem ma być też inny rozgrywający Paweł Woicki, który we wtorek związał się kontraktem z zespołem z Bydgoszczy. Tym samym reprezentant Polski wraca do klubu, którego barwy reprezentował w sezonie 2009/10.

W Transferze gra też były zawodnik Asseco Resovii, Bartosz Janeczek, który... nie ubrał nawet koszulki rzeszowskiego klubu. Podpisał umowę przed sezonem 2012/13, po czym w Rzeszowie zjawiło się dwóch innych atakujących, Zbigniew Bartman i Niemiec Jochen Schops. Janeczek został wypożyczony do Francji, a przed kolejnym sezonem kontrakt rozwiązano. Teraz Janeczek będzie chciał pokazać, jak bardzo mylili się działacze w Rzeszowie, nie dając mu szansy.

Nietrudno wskazać faworyta sobotniego spotkania. Mistrzowie Polski w sobotnim pojedynku z Transferem będą chcieli zrehabilitować się za porażkę z minionej kolejki w Jastrzębiu (1:3) oraz za środową przegraną w Lidze Mistrzów 2:3 z Bidvanską Rivijerą Budvą. - Cieszymy się, że w końcu zagramy u siebie, przed własną publicznością. Chcemy w domu pokazać się z jak najlepszej strony. Będzie to kolejny mecz, w którym będziemy chcieli znaleźć swój rytm - mówi Michał Mieszko Gogol, statystyk Asseco Resovii.

- Postaramy się wygrać za trzy punkty. Najlepiej 3:0 - dodaje z kolei Konarski, który po raz pierwszy zagra przeciwko swojej byłej drużynie.

Pozostałe pary 4. kolejki:

Indykpol AZS Olsztyn - AZS Politechnika Warszawska, Cerrad Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów, BBTS Bielsko-Biała - Ltoso Trefl Gdańsk, Wkręt-met AZS Częstochowa - Effector Kielce, Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel.